Makalecin - Güncel Blog Yazıları

BOE’nin OLED Ekranları, Samsung’un Kalite Testini Geçemedi

0 11

Samsung'un Galaxy S21 serisi telefonlarında Samsung Display'in ürettiği ekranlar konumuna, Çinli teknoloji şirketi BOE'nin ürettiği OLED ekranları kullanacağı konuşuluyordu. Gelgelelim görünüşe nazaran Samsung'un maliyetleri düşürmek için yaptığı bu hamle pek de istendiği üzere sonuçlanmadı.

Güney Kore'den gelen yeni haberlerde, BOE tarafından üretilen panellerin Samsung'un kalite testini geçemediğini bildirildi. Ekran panelleri, genellikle kalite testi ve seri üretim testini geçtikten sonra telefonlara uygulanıyor. BOE'nin ürettiği ekranlar daha kalite testi aşamasındayken standartlara takılsa da, panelin geliştirilerek testi geçmesi için hala devranı olduğu belirtiliyor.

BOE'nin OLED ekranları, Samsung'un kalite standartlarını karşılayamadı

Ekran tedarik zinciri danışmanlığı yapan DSCC'nin CEO'su Ross Young da, BOE ve ekran üreticisi China Star'ın panellerinin Samsung'u etkileyemediğini belirtiyor. Bu, Samsung'un kendi bünyesindeki Samsung Display'e karşı öbür alternatifleri reddetmek zorunda kalabileceği mealine geliyor.

Samsung Display, şu anda en büyük OLED ekran üreticisi olarak kabul ediliyor. Şirketin ürettiği ekranlar, Samsung'un yanı sıra Apple ve OnePlus üzere devlerin telefonlarında da kullanıyor. Münasebetiyle BOE, daha ucuz fiyatlar sunsa bile, Samsung kaliteden ödün vererek rakiplerinin gerisinde kalmak istemeyecektir. Yeniden de BOE'nin Huawei ve Oppo üzere markalarla çalışan kıymetli bir üretici olduğunu belirtmek gerekir.

Samsung'un Galaxy S21'de kısmi olarak BOE'ye yönelmesi, yeni nesil telefonlarında üretim maliyetlerini azaltmayı hedeflediğini gösteriyor. Samsung, öbür yandan Samsung Display'i panel fiyatlarını düşürmeye zorluyor. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.