Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Bu Kadar Kişiye Sunucu mu Dayanır? GTA Online Çöktü

0 30

Rockstar Games’in ünlü oyunu GTA 5, geçtiğimiz gün Epic Games’te fiyatsız olmuştu. Yaşanan gelişmenin akabinde yüz binlerce yeni oyuncunun katıldığı oyun, görünen o ki bu oyuncu sayısını taşımakta zorluk çekiyor. Ortaya çıkan son habere nazaran, hem Social Club hem de Rockstar Games’in sunucularında meseleler yaşanıyor. Ayrıyeten Epic Games'in de sunucularına erişimde zorluklar yaşandığı raporlandı.

GTA Online ve Red Dead Online’a girmeye çalışıyor, fakat giremiyorsanız, sebebi sunucuların çökmesinden kaynaklanıyor. Rockstar Support tarafından bir sorun yaşandığını doğrulayan Rockstar Games, sorunun ne vakit çözüleceği konusunda bir açıklama yapmadı. Oyunun sunucularının sabah saatlerinde de sorun yaşadığı biliniyor.

Sunuculara girenler de şiddetli yavaş olmasından şikâyet ediyor 

Şu anda pek çok kişi Rockstar Games’in sunucularına girmekte zorluk yaşarken, girmeyi başaranlar da sunucuların olağandan çok daha yavaş olduğunu raporladı. GTA Online’ın sunucuları, bu ayın başlarında da emsal dertlerle karşılaşmıştı, lakin bu sıkıntılar yaklaşık 1 saat içerisinde çözülmüştü. 

Rockstar, yaşanan sorunun kaynağını şimdi açıklamadı, lakin iddialarımıza nazaran oyunu Epic Games’ten fiyatsız alan oyuncuların sunucuya ölçüsüz yük bindirmesinden kaynaklanıyor. 

Epic Games’ten GTA 5’i fiyatsız nasıl alabilirim?

Epic Games, geçtiğimiz cuma günü yerkürenin en ünlü oyunlarından olan GTA 5’i fiyatsız olarak dağıtmaya başladı. 1 hafta boyunca sürecek bu aktiflikte, oyunu bir sefer kütüphanesine ekleyen oyuncular, GTA 5’e sonsuza kadar sahip olabilecekler. Şayet sizler de GTA 5’i fiyatsız almak istiyorsanız, detaylı bir halde açıkladığımız haberimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.