Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Call of Duty 2020’nin Logosu Ortaya Çıktı

0 9

Yıllardır her sene yeni bir oyunu çıkan Call of Duty serisi, Call of Duty 2020’yi mayıs öncesinde duyurmayarak uzun yıllardır süren bir geleneği bozmuş oldu. Natürel bunun en büyük sebebi, tüm yerküreyi tesiri altına alan COVID-19 salgını olabilir gelgelelim görünüşe nazaran şirketten yakın bir hengamda resmi bir duyuru gelecek ve bunun PlayStation 5 etkinliğinde olma ihtimali nispeten yüksek.

Call of Duty 2020 ile ilgili ortaya atılan söylentilere nazaran oyun, Black Ops’un altında mahal alacak. Oyunun ismininse Black Ops Cold War olma ihtimali bulunuyor. Oyunla ilgili ortaya çıkarılan yeni bir malumat, bu oyunla ilgili söylentileri biraz daha netleştiriyor. Ortaya çıkan yeni söylentinin kaynağıysa bir data madencisinin PSN’de bulduğu evraklar. Evraklarda oyunun logosu ve nereden olduğuyla ilgili haberler bölge alıyor.

Call of Duty 2020:

Ortaya çıkarılan görselde, art planda siyah ve beyaz CIA manzaraları mahal alıyor. Burada bir harita, 'mushroom cloud' (nükleer patlama sonrasında mantar formunda ortaya çıkan bulut), resmi bir doküman ve fırlatma tesisinin tasarımı bulunuyor. Doğal bu malumatlar oyunun bir yine prodüksiyon mı, bir 'reboot' mu yoksa orijinal bir oyun mu olduğuna dair net doneler vermiyor.

Bu malumatlar daha yakından incelendiğindeyse oyuna dair bir vakit periyodu ortaya çıkıyor. GameRant’ın haberine nazaran yukarıda bahsettiğimiz dokümanda 1976 tarihi görülüyor. Bu da bir reboot ya da yeni bir oyun ihtimalini bir epey artırıyor. Oyunla ilgili ortaya atılan bir öteki iddiadaysa Treyarch’ın elinden çıkan yepyeni Black Ops’tan bir vazifenin yine canlandırılacağı söz ediliyor lakin vazife, sonunun farklı olmasıyla orjinal Black Ops’tan ayrılacak.

Bu tezin kaynağı PSN’den ortaya çıkarılan evraklar olsa da şimdi resmi bir açıklama olmadığı için ortaya atılan bu haberlere kuşkuyla yaklaşmakta yarar var. Yukarıda paylaştığımız görselin yüksek çözünürlüklü hâline buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.