Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Call of Duty: Asrî Warfare’in 4. Seri Tarihi Ortaya Çıktı

0 13

Günümüzün en tanınan oyunları arasında mahal alan Call of Duty: Çağdaş Warfare ve battle-royale oyun modu Warzone, sıradanda 3 Haziran günü 4. seriye geçiş yapacaktı. Gelgelelim Amerika Birleşik Devletleri’nde George Floyd’un bir polis tarafından öldürülmesinin akabinde yaşanan hadiselerden sonra Infinity Ward ve Activision, yeni serinin çıkış tarihini erteleme kararı aldı.

Oyunun geliştiricileri yeni dönemin çıkış tarihini ertelediklerini açıkladıklarında dönemin ne vakit çıkacağıyla ilgili bir malumat vermemişlerdi. Ancak Call of Duty: Çağdaş Warfare’in belgelerini inceleyen bir kişi, yeni seri hakkında büyük bir ipucu edinmiş olabilir.

Yeni tarih ortaya çıktı:

Oyunun belgelerini inceleyen kişi, Call of Duty: Asrî Warfare’in 4. serisinin 10 Haziran’da başlayacağına dair bir ipucu buldu. İpucu, Twitter üzerinde MW2 OG isimli bir kullanıcı tarafından paylaşıldı. Paylaşıma nazaran yeni dönem, önümüzdeki çarşamba günü TSİ 09:00’da başlayacak.

Alışılmış oyunun yeni döneme ne hengam geçeceği konusunda hâlâ ne Infinity Ward ne de Activision tarafından bir açıklama gelmiş durumda. Münasebetiyle MW2 OG isimli bu kullanıcı tarafından paylaşılan malumatın ne kadar sahih olduğunu bilemeyiz. Fakat son günlerde birçok şirketin oyun erteleme haberleriyle bu tarihi karşılaştırdığımızda bize hayli muhtemel duruyor.

Electronic Arts üzere birçok büyük oyun şirketi, bu hafta için planladıkları tüm aktiflikleri önümüzdeki haftaya ertelemişti. Call of Duty: Asrî Warfare’in yeni döneminin çıkış tarihine ve argüman edilen tarihe baktığımızda arada yeniden 1 haftalık bir erteleme görüyoruz.

Tekrar de Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere tüm yerkürede ırkçılık aksisi protestolar devam ederken Call of Duty: Çağdaş Warfare’in yeni döneminin çarşamba günü kesin olarak başlayacağını söyleyemeyiz. Münasebetiyle bu tezlere büsbütün inanmamak gerekiyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.