Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Call of Duty: Çağdaş Warfare’in Grafikleri Düşürülmüş

0 18

Call of Duty: Asrî Warfare ve battle royale oyunu Warzone'un evrak boyutlarının oyun çıktığından bu yana büyük ölçüde arttığı görülüyor. Oyunlara yapılan nizamlı içerik güncellemeleri oyunculara daha çokça içerik sunmaya odaklansa da, birtakım şeylerden de kısıyor üzere görünüyor.

Reddit'te, Call of Duty: Çağdaş Warfare'de oyun içi grafiklerin düşürüldüğünü gösteren ekran imgeleri ortaya çıktı. Değişiklik bugüne kadar birçok oyuncu tarafından fark edilmedi, lakin ortaya sunulan kanıtlar, her iki oyunun da ocak ayında yayınlanan 1.13 yamasının akabinde grafiksel olarak değerli bir düşüşe maruz kaldığını gözler önüne seriyor.

Call of Duty Çağdaş Warfare'de 1.13 yamasıyla grafik kalitesi düşürüldü

Yukarıdaki ekran imgesi Asrî Warfare'in Ground War modundan bir sahne gösteriyor. Lansmandan 1.13 yamasına kadar olan versiyonlarda, harita kayalar, ağaçlar ve binalarla doluydu. Görüş aralığı daha uzundu ve oyunun gerçekçi bir tonu vardı. 1.13 yaması sonrası, yerdeki detayların çoğunun gittiği ve renk tonlarının değiştiği görülüyor. Başkaca görüş uzaklığını bulanıklaştıran bir sis efekti var.

Bir sair karşılaştırmada tekrar emsal formda grafiklerin düşürüldüğü görülüyor. Birinci versiyonda bitki örtüsü daha sık ve ortam daha gerçekçi renklere ve ışıklandırmaya sahipken, 1.13 yaması sonrasında renklerin daha sıcak ve grafik kalitesinin gözle görülebilir halde daha düşük olduğu fark ediliyor. Başkaca derinlik algısı da daha düşük ve ortamdaki boşluklar küçük çalılıklarla doldurulmuş.

Çok oyunculu Hackney Yard haritasında da taraftaki su birikintisi yansımaları kısmak için azaltılmış. Suyun içinden çıkan cılız bitkiler de yok. bölgedeki detaylı taşlık yerler de traşlanmış ve daha kolay ve pürüzsüz bir görünüm almış. En büyük değişiklik ise gökyüzünde. Bacalardan çıkan karanlık dumanlar bölgesini zahir müphem beyaz dumanlara bırakmış. Elbette bacalara filtre takıldığını sanmıyoruz. Renk tonlarındaki değişimi tekrar göze çarpan farklılıklar arasında.

Paylaşılan tüm ekran manzaralarında birebir değişim var. Renkler değiştirildi ve aydınlatma için bulanıklık efekti kaldırıldı ve görüş arasını düşüren bir sis sahnelere yerleştirildi. Ayrıntılar daha düşük ve birçok nesne kaldırılmış. Oyun bu haliyle daha çok Call of Duty: Black Ops 4'ün Blackout moduna benziyor.

Değişikliği fark eden oyuncular, durumu konsollar ve eski sistemler için performans ayarlamalarına bağlıyor. Her ne kadar bu mantıklı olsa da, başka oyuncular, grafikteki değişikliğe karşın oyunun her güncellemede daha çokça CPU ve GPU gücü gerektirdiğini bildiriyor. Oyuna mütemadi olarak eklenen yeni içerikler, daha uygun performans için kalitede düşüşü beraberinde getiriyor da olabilir.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.