Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Call of Duty: Warzone’u PC’de Oynamak Konsola Nazaran Avantajlı

0 10

PC ve konsol oyuncuları arasındaki oyun deneyimi tartışması, uzun yıllardır müddet gelen avantaj tartışmalarını da beraberinde getiriyor. Genel olarak, üst seviye bir PC'nin oyunlarda konsollara nazaran daha uygun bir iş çıkardığı kabul edilir ve bu da PC oyuncularının çapraz platform oyunlarında avantaj sağlayabileceği mealine geliyor.

Klavye ve mouse ikilisi, atış oyunları laf konusu olduğunda oyun kolundan daha üstün görülür ve FPS oyunlarında muhtaçlık duyulan hassasiyeti daha yeterli formda karşılar. Lakin PC'nin sağladığı avantaj bununla da kalmayabilir.

Call of Duty: Warzone'da PC oyuncuları görüş meydanında da avantajlı

Bir Reddit kullanıcısı, Call of Duty: Warzone'un PC ve konsol versiyonlarında tıpkı sahneyi kayda aldığı bir görüntü paylaştı. Imgelerde PC oyuncularının Call of Duty: Warzone'da çok daha geniş bir görüş yerine sahip oldukları ve konsol oyuncularına nazaran bariz bir avantaja sahip oldukları görülüyor.

Paylaşılan görüntüde, oyuncu bir çatıya tırmanıyor ve yukarıda bulunan bir oyuncu tarafından vuruluyor. Çatıya gerçek tırmanma esnasında PC versiyonunda ateş eden rakip görülebilirken, konsol versiyonunda düşman görülemiyor. PC versiyonunda görüş yeri daha ziyade ve bu nedenle pusuya yatan oyuncu net bir halde görülebiliyor. Açıkçası bu fark, konsol oyuncuları için nispeten bed bir durum ve Infinity Ward, mevzuyla ilgili şimdi bir açıklama yapmadı.

Call of Duty: Warzone'un PC ve konsol versiyonlarındaki görüş meydanı karşılaştırması:

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.