Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Capcom, Haziranda Resident Evil ile İlgili Duyuru Yapacak

0 9

Oyun yerküresinin en büyük etkinliklerinden bir tanesi olan E3, koronavirüs salgını sebebiyle ertelenmişti ve tertibin düzenleyicileri, aktifliğin dijital ortamda gerçekleştirilmeyeceğini açıklamıştı. Bu da oyun şirketlerini kendi dijital etkinliklerini düzenlemeye itmişti.

İşte bu şirketlerden bir tanesi de Capcom oldu. Şirketin 10 Haziran tarihinde Resident Evil serisiyle ilgili bir açıklama yapacağı tez edildi. The Gamer’da yan alan habere nazaran önümüzdeki ay, oyun serisiyle ilgili bir duyuru gerçekleştirilecek.

Yeni Resident Evil oyunu mu geliyor?

Resident Evil Ambassador Program isminde fiyatsız abonelikli bir hizmet bulunuyor. Bu hizmete üye olan kullanıcılarla oyun serisine ait haberler paylaşılırken ayrıyeten kullanıcıların bu haberleri çeşitli içtimaî medya kanallarında paylaşmalarına da müsaade veriliyor. İşte bu servisin kullanıcılarına “10 Haziran 2020’de bir Resident Evil duyurusu gerçekleştirilecek” bildirisi gönderildi. Bunun haricinde herhangi bir haber paylaşılmadı.

Bu duyurunun kapsamının ne olduğu şu an için bilinmiyor ve çeşitli teoriler bulunuyor. Bu teorilerden bir tanesi, önümüzdeki sene çıkacağı tez edilen Resident Evil 8 oyunu ve isminin Resident Evil: VIIIage olacağıyla ilgili. Bir sair argüman Resident Evil 4 Remake ile ilgili olacağı cephesinde. Bu da muhtemel olsa da oyunun 2022 yılında çıkacağı tezleri göz önüne alınırsa ihtimali biraz düşük diyebiliriz.

Doğal bu duyuru büsbütün Resident Evil Ambassador Program aboneleriyle ilgili de olabilir. Lakin yeniden de Resident Evil 8 ya da Resident Evil 4 Remake ihtimalleri de büsbütün gözden çıkarılmamalı. Şu an için söyleyebileceğimiz son şey, Resident Evil hayranlarının gözleri takvimde olsun, 10 Haziran’da değerli bir duyuru da gelebilir.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.