Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Capcom, Pro Tour 2020’yi Erteledi

0 12

Japon medya oyun geliştiricisi ve yayıncısı Capcom, Amerika Birleşik Devleti’nde meydana gelen hadiselerden dolayı Capcom Pro Tour 2020 aktifliğinin başlangıç tarihini değiştirdiğini duyurdu. Siyahi vatandaşlara karşı uygulanan adaletsiz tavır ve polis şiddeti sebebiyle Japon merkezli oyun devi, aktifliğini erteleme kararı aldı.  

Street Fighter üzere prodüksiyonlarıyla tanıdığımız oyun devi, siyahi vatandaşlara destek hedefli yaptığı paylaşımla bir arada turnuvanın hem Kuzey Amerika hem Avrupa ile Orta Şark için belirlenen yeni tarihlerini paylaştı. Avrupa ve Orta Şark kesiminde bulunan kullanıcılar için tarih 14 Haziran olarak belirlenirken Amerika Birleşik Devleti için bu tarih 20 Haziran olarak belirlenmiş durumda. Asya ortamı için de tarih küçük bir ertelenme ile 26 Haziran tarihine kaydırıldı.  

ABD’deki tansiyon, turnuva tarihini de etkiledi: 

Turnuvanın normalde 6 Haziran günü yapılması planlanıyordu lakin bilhassa George Floyd’un polisler tarafından öldürülmesi sonrası ABD’de meydana gelen atmosfer sonucu firma, bu tarihi pek iyi bulmadı. Her ne kadar turnuvada yarışmayı dört gözle bekleyen yarışmacılar bu haber sonucu hayal kırıklığı yaşamış olsa da bu erteleme daha düzgün hazırlanmak isteyenler için de âlâ bir fırsat oldu.  

Pro Tour 2020’nin ertelenmesine ek olarak Japon oyun devi Capcom, yarış başlayana kadar içtimaî medyaya da bir müddetliğine veda edecek. Firma, bu durumu şu anda duyulmayı hak eden daha kıymetli sesler ve hadiseler olduğunu tabir ederek açıklıyor. Amerika Birleşik Devleti’ndeki mevcut durum göz önüne alındığında bunun son aşama gerçek bir adım olduğunu söyleyebiliriz. Ertelenmenin gündemde olmasıyla beraber Capcom firmasının Street Fighter V için yeni içerikleri de sevenlerine sunma ihtimali olduğunu belirtelim. 

Japon oyun devinin bu kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Mülahazalarınızı tefsirler kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.  

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.