Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Casper, İş Bilgisayarı Nirvana X400’ü Piyasaya Sürdü

0 14

Casper, iş deneyimini bir üst noktaya taşıyacak yeni bilgisayarı Nirvana X400'ü piyasaya sürdü. Kullanıcılara tek şarjla uzun periyodik tasarruf vadeden Nirvana X400, yüksek temas süratiyle kullanıcıları mutlu etmeye çalışacak. Hayli çokça depolama meydanı seçeneğine sahip bu bilgisayar, tasarım açısından da argümanlı görünüyor. Şık ve bir o kadar kullanışlı olan bu yeni cihaz, iş bilgisayarı olarak lanse ediliyor.

10. nesil Comet Lake-U işlemciden gücünü alan bilgisayar, ayrıca 4,2 GHz Core i5 ve 4,9 GHz Core i7 işlemci seçeneklerini de kullanıcılara sunuyor. İşlemci konusunda hayal kırıklığı yaratmaması beklenen Nirvana X400, M.2 ve NVMe versiyonlarının kullanıldığı 2 TB'a varan SSD ile nispeten süratli bir tasarruf vadediyor. Dizüstü bilgisayar, sunulan seçeneklerle kullanıcının isteğine nazaran şekilleniyor.

Casper Nirvana X400, 10 saatlik pil ömrü sunuyor:

1,29 kg tartısıyla nispeten hafif kabul edilebilecek cihazın inceliği de 18,9 mm olarak belirlenmiş. Çerçevesi de hayli ince olan cihaz, metalik siyah renginde tasarlanmış. Bilgisayar, metal tasarım sayesinde darbe ve düşmelere karşı daha dayanıklı hâle gelerek uzun müddetli tasarruf vadediyor. Bu ince ve hafif tasarım, 10 saatlik pil ömrü sağlayacak bataryayı da bünyesinde barındırıyor.

Casper Nirvana X400, hususî yapısı sayesinde 180 aşamaya kadar açılabiliyor. Esneyebilen menteşeler, tasarrufu hayli kolay bir hâle getiriyor. Cihaz, ekran konusundaki güçlü özellikleriyle öne çıkıyor.250 nit parlaklık ve 1920 x 1080 FHD IPS ekran, 'Anti-Glare' ile yansımasız hâle getirilmiş. 14 inç boyutundaki ekran, bu sayede göz yormayan bir dizayna sahip olmuş.

Intel’in 9462AC kablosuz ilişki modülünü bünyesinde barındıran cihaz, 433 Mbps'e kadar suratı kullanıcılara sunabiliyor. Casper'ın bu yeni iş bilgisayarının fiyatı, barındırdığı özelliklere nazaran 4.800 TL ile 14.999 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.