Makalecin - Güncel Blog Yazıları

CD Projekt Red: Cyberpunk 2077’de Tek Kural, Kuralsızlık

0 12

The Witcher serisiyle yakaladığı başarıyı sürdürmeyi hedefleyen CD Projekt Red'in yeni oyunu Cyberpunk 2077, bu yılın en çok beklenen oyunları arasında nokta alıyor. Stüdyo, Cyberpunk 2077'yi eylül ayına erteleyerek oyuncuları birazcık germiş olsa da oyuna olan merak hiç azalmadı desek mekanıdır.

CD Projekt Red, Alman oyun mecmuası GameStar tarafından yayınlanan bir podcast'te, Cyberpunk 2077 hakkında birtakım yeni haberler paylaştı. Geliştirici, heyecanla beklenen yeni oyununun seviye tasarımı, hizmet felsefesi, yakın dövüş mekanikleri ve daha ziyadesi hakkında konuştu.

Cyberpunk 2077 daha büyük ve karmaşadan uzak bir yerküre vadediyor

CD Projekt Red'e göre seviyeler arası gelişmeler, The Witcher 2'den The Witcher 3'e geçişteki kadar büyük olacak. Oyuncular, geliştiricinin büyük başarılara imza atan RPG oyunu The Witcher 3'te deneyimlediklerinden daha geniş bir yerküre bekleyebilirler. Dahası, oyunun haritası ziyaret etmeniz için çok ziyade simge içermeyecek. Yani oyuncular haritaya baktıklarında The Witcher 3'teki üzere kararsız kalmayacaklar.

Cyberpunk 2077'de vazifeleri tamamlamak için daha çokça seçenek olacak

Oyuncular, Cyberpunk 2077'de bir görevi çeşitli yollardan tamamlayabilecek ve The Witcher 3'e misal hizmetlerle karşılaşmayacak. Geliştiriciler, oyuncuların bir vazifeye yaklaşım seçeneklerini 3 kat artırdıklarını öne sürüyor. Bu durumda esnek bir vazife tasarımı anlayışına sahip oldukları söylenebilir. Bir hizmetin nasıl yapılması gerektiği konusunda belli kurallar yok ve oyunun gelişiminde benimsenen tek kural, kuralsızlık.

NPC'ler, Cyberpunk 2077 dünyasını daha canlı hissettirecek

CD Projekt Red başkaca binden ziyade NPC'ye (oyuncu olmayan karakter) rutin bir hayat tanımlayarak NPC'lerin davranışlarını güzelleştirmeyi planlıyor. Teorik olarak bu değişiklik Cyberpunk 2077'nin yerküresini öbür RPG'lerden daha canlı hissettirecek. Son olarak, geliştiricilere nazaran oyunun E3 fragmanında gösterilen yakın dövüş sistemi şimdi beklenen seviyeye ulaşmadı. Bu nedenle oyuncular bu ortamda da büyük gelişmeler bekleyebilirler. Cyberpunk 2077 17 Eylül'de PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox One, Google Stadia ve PC için piyasaya sürülecek.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.