Makalecin - Güncel Blog Yazıları

CD Projekt RED’in Epic Games’teki The Witcher 3 İndirimi

0 12

Görüntü oyun kesiminin gelişmesi ile birlikte çevrimiçi oyun platformları da büyük bir yarışmanın içerisine girdiler. Münhasıran Epic Games ile Steam arasında görmezden gelinemeyecek bir yarışma başladı ve bu yarışma, en çok da oyunseverlerin işine yaradı. Velev Epic Games şu sıralar, bu yarışmanın sonuçlarından bir tanesi olan “Mega İndirim 2020” aktifliği ile oyunseverlere benzersiz indirimler ve fiyatsız oyunlar sunuyor.

Epic Games'in düzenlediği indirim aktifliği, Steam'inkine nazaran biraz farklı. Zira Steam, genelde düzenlediği etkinliklerde her oyun için muayyen nispette indirim yapıyordu ama Epic Games, oyunseverlere çeşitli kuponlar vererek kuralları sağlayan oyunların indirimli bir formda satın alınmasına imkan sağlıyor. Velev bu bağlamda Epic Games son olarak, hesabı olan tüm oyunseverlere 10 dolar (Türkiye'de 60 TL) indirim kuponu verdi.

Epic Games'in Mega İndirim 2020 kampanyasında tüm oyunseverlere dağıtılan 10 dolarlık indirim kuponu, fiyatı 14.99 dolar ve üzeri olan tüm oyunlarda tasdikli. Yani hiçbir kısıtlama olmaksızın fiyatı belirlenen sınırdan yüksek olan rastgele bir oyunu 10 dolarlık indirimle satın alabiliyorsunuz. Diğer bir deyişle bu aktiflik, 15 dolarlık bir oyuna sadece 5 dolara sahip olunabilmesine imkan sağlıyor. Lakin bu durum, bölümün değerli bir ismini şad etmemiş üzere görünüyor.

CD Projekt RED, Epic Games'in kampanyasından hoşlanmadı

Medya oyun kesiminin kıymetli isimlerinden bir tanesi olan CD Projekt RED, Epic Games'in indirim kampanyasından pek de hoşlanmadı ve şirketin indirim kuponları önünde The Witcher 3: Wild Hunt içinküçük bir fiyat değişikliğine gitti.

The Witcher 3: Wild Hunt, şu ana kadar Epic Games'te 14.99 dolar karşılığında satın alınabiliyordu. Üstelik bu durum, oyunseverler tarafından da memnuniyetle karşılanıyordu zira milyonlarca hayranı bulunan bu tanınan oyun, Epic Games'in Mega İndirim 2020 aktifliği kapsamında yalnızca 5 dolar üzere makul bir fiyat karşılığında satın alınabilecekti. İndirim kuponu nedeniyle büyük bir gelirden mahrum olması mümkün CD Projekt RED, indirim kuponunu geçersiz kılmak için oyunun fiyatını 14.98 dolara düşürdü.

CD Projekt RED'in Epic Games'in kampanyasından çekilmesi, dikkatli bir oyunseverin gözünden kaçmadı. Kısa bir müddet içerisinde çevre medya platformlarında önümüze çıkmaya başlayan bu hadise, oyunseverlerin CD Projekt RED'e reaksiyon göstermelerine neden oldu. Gelgelelim mevzuyla ilgili ne Epic Games ne de CD Projekt RED cephesinden rastgele bir açıklama yapılmadı.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.