Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Cloudpunk’a 1. Şahıs Bakışı Açısı (FPP) Geldi

0 14

Geliştirici Ion Lands, fütüristik bir bilim-kurgu yerküresinde geçen yeni oyunu Cloudpunk'ı geçtiğimiz aylarda PC ve konsol oyuncularına sunmuştu. Hikaye odaklı oyun, Blade Runner'dan ilham alan Cyberpunk üslubu dünyasıyla büyüleyici bir atmosfer sunuyor.

Nivalis isimli bir kentte kuryelik deneyimi yaşatan Cloudpunk, her ne kadar göz alıcı bir yerküreye sahip olsa da aracınızı terk ettiğinizde sabit kamera açılarının kullanılması, tenkitlerin odağı olmuştu. Yeni yayınlanan güncelleme sayesinde artık o ışıltılı dünyayı 1. şahıs yahut üçüncü şahıs kamera açısıyla daha yakından deneyimleyebiliyorsunuz.

Cloudpunk'ın cyberpunk kenti, 1. şahıs kamera açısıyla daha göz alıcı görünüyor

Cloudpunk'ta Rania isimli karakterle bir teslimat şirketi olan Cloudpunk için çalışıyorsunuz. Sair yandan gerçek kentlerden ilham alan Nivalis'in göz kamaştırıcı sanat stiliyle yapılmış açık yerküresini keşfediyorsunuz. Cloudpunk şimdiye kadar karaktere ve dağıtım aracına odaklanan sabit bir kamera açısı sunuluyordu ve bu da oyunun ışıltılı yerküresinin potansiyeline gölge düşürüyordu.

Cloudpunk'ın fütüristik yerküresi, artık oyunun kahramanı Rania'nın gözünden şaşırtıcı bir değişim sunuyor. Perspektifteki bu değişim, münhasıran bulutlara ulaşan gökdelenleri gördüğünüzde kentin gerçek ölçeğinin ne kadar devasa olduğunu ortaya koyuyor.

Cloudpunk'ın 1. şahıs kamera açısında sunduğu eşsiz manzaralar:

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.