Makalecin - Güncel Blog Yazıları

CoD: Çağdaş Warfare’da Irkçılığa Karşı Yeni Tedbirler

0 11

Dün sayfalarımıza taşıdığımız haberde, Activision ve Infinity Ward’un ABD’de George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinin akabinde başlayan ve 10’uncu gününü deviren protesto şovları nedeniyle Call of Duty: Asrî Warfare ve Call of Duty: Warzone dördüncü sezonunu ertelendiğini sizlerle paylaşmıştık.

Sevilen oyunun ardındaki iki şirket, artık de ırkçılığa karşı yeni tedbirler alacağını açıkladı. Infinity Ward, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Asrî Warfare'ı piyasaya sürdüğünden bu yana ırkçılığa karşı gayretlerini daima artırdıklarını, gelgelelim “daha ​​iyisini” yapmak zorunda oldukları ve bu mevzuda gereğince başarılı olamadıkları için “özür dilemek” istediklerini söyledi.

Activision ve Infinity Ward, ırkçı şahısların tekrar oyuna girmesini engellemek için kalıcı banlar uygulayacak

Activision ve Infinity Ward’ın, Call of Duty: Asrî Warfare ile Call of Duty: Warzone'da ırkçılığa karşı alacağı tedbirler arasında; ırkçı içeriği tespit edebilmek için ek kaynak tasarrufu, ban sayısını artırmak için ek oyun için raporlama sistemleri, isim değişikliklerine filtreler ve daha çokça kısıtlama, ırkçıları daha kolay rapor etmek için geliştirmeler ve ırkçı insanların tekrar oyuna girmesini engellemek için kalıcı banlar bulunuyor.

Bu taahhütlerin tarafına getirilip getirilmeyeceğini devir gösterecek. Bununla birlikte, en azından her iki şirket de, ırkçılığın Call of Duty ve vesair çevrimiçi oyunlarda devam eden bir sorun olduğunu ve nefretle savaşmanın anahtar söz filtrelerinin ve oyuncu yasaklarının ötesinde agresif adımlar gerektirdiğini kabul ediyor. 

Asrî Warfare ve Warzone’un dördüncü serisi ABD'deki protestolar nedeniyle vadesiz olarak ertelenmişti

Call of Duty: Asrî Warfare ve Call of Duty: Warzone’un, serinin ikonik karakteri Captain Price’ın dönüşüne sahne olacak dördüncü serisinin sıradan koşullar altında 3 Haziran'da başlaması planlanıyordu ancak yeni dönem, ABD’deki protestolar nedeniyle vadesiz olarak ertelendi.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.