Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Çok Güçlükle Olacağı Söylenen Elden Ring’in Zorluğu Azaltılabilir

0 24

Dark Souls, Sekiro ve Bloodborne üzere imalatlardan tanıdığımız FromSoftware, yeni nesil rol yapma oyunu Elden Ring’i E3 2019’da duyurmuştu. Aradan geçen mühlet zarfında oyun hakkında kimi değerli haberler gelse de çıkış tarihinden hala uzaktayız. Girişimin ardında Dark Souls’un yaratıcı ismi Hidetaka Miyazaki’nin yanı sıra Game of Thrones’un muharriri George R.R. Martin’in de olması, oyunun popülerliğini muazzam formda artırdı.

Elden Ring, Dark Souls ve Bloodborne üzere tüm Soulsborne oyunları ile misal bir havaya sahip olacak, lakin oyundaki mitolojinin ve cihanın Martin tarafından inşa edilmesi, unutulmaz bir fantastik dünya ile müsabakamızı sağlayacak. 

Elden Ring'in ardında, Game of Thrones kozmosunun yaratıcısı George R.R. Martin bulunuyor

Daha evvel yayınladığı fragman ve oyun içi imgelerle Elden Ring’deki çeşitli karakterleri gün yüzüne çıkaran FromSoftware, hikayenin etrafında dehşetli bir gizem havası yaratmayı başardı. Şimdi net olmasa da oyun, İskandinav Mitolojisine dayanacak ve krallıkları temel alacak.

FromSoftware oyunları hakkında muteber bir kaynak olan Resetera kullanıcısı Omnipotent, Elden Ring hakkında çok değerli bir tezde bulundu. Omnipotent, geliştiricilerin oyunculardan aldıkları geri bildirimler ışığında Elder Ring’in zorluk seviyesinde kimi iyileştirmeler yapmaya hazırlandıklarını söylüyor.

Fantastik ve karanlık bir yerküreye sahip olması beklenen Elden Ring, İskandinav Mitolojisine dayanacak

Elbette bu, oyundaki zorluk seviyesinin manuel olarak ayarlanabileceği manasına gelmiyor, lakin oyundaki kimi karakterlerin öldürücülüğü bir nebze de olsa azaltılabilir. Oyuncuların geri bildirimlerine en ziyade bedel veren stüdyolardan biri olan FromSoftware, Omnipotent’in söylediği üzere oyunun zorluk seviyesini tekrar ele alabilir.

From Software oyunlarının zorluğu, yıllardır tartışılan bir husus. Kimi oyuncular, oyunların daha kolay bir moda sahip olması gerektiğini düşünürken, Soulsborne kozmosunun hardcore hayranları buna şiddetle karşı çıkıyor ve yüksek zorluk seviyesinin oyunun ana sütunlarından biri olduğunu söylüyor. Elden Ring oyunu hakkında daha çokça haber sahibi olmak için buradaki haberimizi okuyabilirsiniz. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.