Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Command & Conquer Oyunlarının Kaynak Kodları Yayınlandı

0 19

Strateji tipinin en kıymetli oyunları arasında Command & Conquer markası mahal alıyor. Red Alert ve Tiberian Dawn üzere oyunların ana başlığı olan Command & Conquer, tarihin tozlu raflarında kalmak için epeyce büyük bir marka.

Yakın gelecekte Command & Conquer Remastered oyununu göreceğiz. Electronic Arts, bu oyunun modlar manasında varlıklı bir imalat olmasını, oyunda canlı ve üretken bir topluluk bulunmasını istiyor. 

EA, oyuncuları dinledi:

Electronic Arts, oyunculardan gelen isteklere kayıtsız kalmadı. Yenilenen oyuna modlar üretmek konusunda topluluğa güvenen firma, oyunun kaynak kodlarını da yayınladı. Böylelikle daha gelişmiş modlar yapılabilecek, mod geliştirmek daha kolay olacak.

Command & Conquer'ın yapımcısı Jim Vessella, blog gönderisinde bu anın EA, oyuncu topluluğu ve oyun kolu açısından değerli bir an olduğunu belirtti. Oyunun GPL altında açık kaynak kodlu birinci oyunlardan biri olacağını belirten yapımcı, içtimalarda mevzuyu uzun uzun masaya yatırdıktan sonra bu kararı aldıklarını belirtti. 

Vesella, EA’nın hedefini topluluğa nitekim de yararlı bir kaynak kodu yayınlamak olarak gösteriyor. DLL belgelerinin yayınlanmasıyla birlikte yeni haritalar düzenlemek, kendi ünitelerini oyuna eklemek, oyun mantığını değiştirmek ve genel olarak oyun haberlerini düzenlemek mümkün olacak. 

Steam üzerinden modlara erişilebilecek:

Steam oyuncuları, topluluk üyeleri tarafından üretilen modlara Steam Workshop üzerinden erişebilecek. Origin kullanıcılarınınsa bu modları kendilerinin indirip kurması gerekecek. Bu süreç, oyun içi indirme halinde gerçekleştirilebilecek. 

Oyunun Ayarlar kısmında modları indirebileceğimiz bir seçenek bulunacak. Bu menüden modlar etkinleştirilebilecek. Oyunda birinci aşamada olacak özellikler bu kadar da değil. Oyunun bir LAN çok oyunculu seçeneği olacak gelgelelim bu özellik, COVID-19 nedeniyle birinci anda tasarrufta olmayacak. Oyunun yenilenmiş versiyonu 5 Haziran’dan itibaren oyuncular tarafından oynanabilecek.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.