Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Command & Conquer Remastered Collection Çıktı

0 13

Imalat hakları Electronic Arts’a ilişkin olan gerçek devirli strateji oyunu serisi Command & Conquer, birinci defa 1995 yılında piyasaya sürülmüştü. Devrinin sevilen oyun serisi için EA, 2018 yılında bir karar almış ve Command & Conquer oyunlarını günümüz grafikleriyle harmanlayıp tekrardan piyasaya süreceğini açıklamıştı.

Uzun süren bu bekleyişin akabinde Command & Conquer Remastered Collection, nihayet Steam ve Origin üzerinden serinin hayranlarıyla buluşmaya hazır hâle geldi. Şu anda bu platformlar üzerinden satın alınabilen Command & Conquer Remastered Collection; Command & Conquer: Tiberian Dawn ve Command & Conquer: Red Alert oyunlarıyla birlikte Covert Ops, Counterstrike ve The Aftermath genişleme paketlerini içeriyor.

Command & Conquer Remastered Collection içerisinde nokta alan tüm oyunlar; 4K grafikler ve dokular, geliştirilmiş kullanıcı arayüzü, çoklu oyuncu desteği ve orjinal besteci Frank Klepacki tarafından yine düzenlenmiş müzikleri içerisinde barındırıyor.

Command & Conquer nasıl bir oyun?

C&C olarak da bilinen Comman Conquer, gerçek devirli bir strateji oyun serisi olarak biliniyor. Birinci oyun 1995 yılında Westwood Studios tarafından piyasaya sürüldükten sonra 1998 yılında serinin yayın hakları Electronic Arts tarafından devralındı. Weswood Studios’un 2003 yılında külliyen kapanmasıyla birlikte oyun serisi büsbütün Electronic Arts’ın bünyesine geçti.

C&C serisinin başlangıcı olan Tiberian’da iki büyük kuvvet, yerkürenin geleceği için savaşa girerler. Bunlardan biri Amerika Birleşik Devletleri’nin Global Savunma Teşebbüsü (GDI); başkasıysa yarı tarikat, yarı devlet olarak yapılanmış bir tertip olan Nod Kardeşliği'dir.

Birleşmiş Milletler'e bağlı GDI'nın emeli Tiberium kristallerinin Dünya'daki kişilere ve ekosisteme verdiği zararı azaltmakken Nod ise bu maddeyi ilahın bir armağanı ve insanlık için yeni bir çağın habercisi olarak kabul eder. Nod Kardeşliği’nin onu kullanmak istemesi bir savaşın başlamasına neden olur.

Command & Conquer Remastered Collection, şu anda Steam üzerinde 129 TL’lik bir fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. Buradaki ilişkiye tıklayarak oyunun Steam sahifesine ulaşabilir, oyun hakkında detaylı haber sahibi olabilir yahut oyunu satın alabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.