Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Command&Conqueror’daki ‘UFO’, Müsait Biçimde Modlandı

0 9

Command & Conquer hayranları, oyunda görülen gizemli bir cismin UFO olup olmadığını uzun devirdir merak ediyorlardı. Cismin ne olduğu, orjinal oyunun düşük çözünürlüğü nedeniyle anlaşılamıyordu. Lakin gerçek vakitli strateji oyununun yeni çıkan remastered versiyonu sayesinde ne olduğu bir türlü belirlenemeyen cismin sırrı çözüldü.

Campaign modundaki üçüncü GDI görevinde, başlangıç ortamındaki uçurumun batısında garip görünümlü bir cisim bölge alıyor. 1995 yılında piyasaya sürülen oyunda, piksel piksel görüntü nedeniyle cismi tanımlamak çetindi. Oyuncular, cismin bir UFO yahut bir Scrin gemisi olduğunu düşündüler.

Command & Conquerer'daki gizemli cismin ne olduğu yıllar sonra açıklandı

Command & Conquer'ın çıkışından 13 yıl sonra, geliştirici Westwood Studios'tan eski bir çalışan ve remaster versiyonu için kurulan stüdyo Petroglyph'deki geliştiriciler, manzaranın aslında helikopter kazasını tasvir etmek olduğunu ortaya koydu. Geliştirici Adam Isgreen, “Ne olduğu konusundaki teoriler çok eğlenceliydi fakat bir UFO yahut Scrin gemisi değil. Bu bir helikopter enkazı. C&C'den (DOS) beri oradaydı.” dedi.

Command & Conquer Remastered ile gizemli cisim, olması gerektiği üzere helikopter enkazına dönüştürüldü

Command & Conquer Remastered'ın piyasaya sürülmesiyle birlikte cisim Petroglyph tarafından tekrar tasvir edildi ve başlangıçta amaçlandığı gibi kaza yapmış bir helikopterin uç kısmı üzere görünüyor. Ancak cismin 13 yıl boyunca UFO zannedilmesi unutulmadı. Bir mod yapımcısı ise Command & Conquer remastered sürümünü değiştirerek cismi UFO olarak yine tasarladı.

Steam Atölyesi kullanıcısı NightShadow02, Reddit kullanıcısı Nyerguds ile birlikte UFO modunu parti emelli olarak oluşturdu. Çalışmaları, Command & Conquer topluluğunun dikkat çekti ve cümbüş tekrar başladı. Bir Reddit kullanıcısı, “Doğrusunu söylemek gerekirse bunun her hengam bir tuvalet olduğunu düşünürdüm” diye yazarak mizahı bir adım öteye taşıdı.

Cismin UFO moduyla tasarlanan manzarası:

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.