Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Counter-Strike: Küresel Offensive Güncellendi: Tüm Yenilikler

0 13

Valve'ın yıllar evvel piyasaya sürdüğü ve medya oyun dalının hala en tanınan prodüksiyonlarından Counter-Strike efsanesinin son oyunu Counter-Strike: Küresel Offensive, aradan geçen uzun yıllara karşın kitlesini büyütmeye devam ediyor.

Counter-Strike: Küresel Offensive'in son güncellemesi, oyundaki hilelerle ilgili rastgele bir yenilik getirmiyor. Lakin oyuncular, son güncellemeyle birlikte kimi değerli yeniliklere şahitlik edecekler. Elbette bu yenilikler, beraberinde birtakım performans iyileştirmelerini de getiriyor. Dilerseniz derhal, Counter-Strike: Küresel Offensive'in son güncellemesindeki yeniliklere yakından bakalım.

Counter-Strike: Küresel Offensive'in son güncellemesiyle gelen yenilikler

Counter-Strike: Küresel Offensive'in (CS:GO) evvelki sürümünde oyuncular, mahsusen el bombalarından şikayetçiydiler. Zira bombalar atıldıktan sonra tutarsız hareketler sergiliyor ve devir zaman da takılmalara neden oluyordu. Son güncelleme, bu sorunu çözerken bombaların kapıdan geçme ve sıçrama ayarlarını da elden geçirdi. Başkaca yeni sürümle oyundaki tüm modlarda, C4 nedeniyle ölen oyuncular rahatlıkla görülebilecek.

CS:GO için yayınlanan güncelleme, oyuna yeni bir art plan sineması, yeni art plan manzaraları, yeni simgeler ve yeni çıkartmalar üzere birtakım ufak tefek yenilikler de getiriyor. Başkaca bu güncelleme, münhasıran de ekran kartları hudutlu güçte olan oyuncuları biraz rahatlatacak üzere görünüyor. Zira Valve, oyuna getirdiği yeni performans iyileştirmeleriyle münhasıran zayıf donanımlar için performans güzelleştirmesi vadediyor.

Valve'ın son performans iyileştirmeleri, özellikle geniş ekranlarda yaşanan titremeyi ortadan kaldırıyor. Başkaca oyundaki dokuların yüklenme suratı da optimize edildi. Bu sayede oyun, daha akıcı bir hale getirilmiş oldu. Başkaca dokular için artık bir önbellek var. Bu önbellek, birebir dokunun tekraren yüklenmesinin önüne geçmiş oluyor. Ayrıyeten oyuna eklenen “Texture Streaming” isimli bir özellik var ve bu özelliğe farklı bir parantez açmak gerekiyor.

CS:GO'nun görüntü ayarları menüsüne eklenen Texture Streaming özelliği, sistem özellikleri düşük olan bilgisayarlar için ziyadesiyle kıymetli. Bu özellik, oyundaki yüksek çözünürlüklü dokuların yüklenmesini biraz geciktiriyor ve bu sayede medya belleğine ağır yük bindirmiyor. Oyuncular, her ne kadar gözle görülür bir gecikme görmeyecek olsalar da bu durum, orta halli bilgisayarlarda daha âlâ bir performans sunacak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.