Makalecin - Güncel Blog Yazıları

CS:GO’daki Özellik, Düşmanları Kösteklere Karşın Gösteriyor

0 15

Valve, geçtiğimiz günlerde yılların eskitemediği Counter Strike: Küresel Offensive’e yeni bir güncelleme getirmişti. Güncellemeyle birlikte CS:GO’ya birkaç yenilik eklenmişti. Bu yenilikler arasında en sevilenlerden birisiyse oyuncuların öbür oyuncuları daha rahat görmelerini sağlayan ayardı.

Oyunun ayarlarından açılıp kapanabilen bu özellik sayesinde oyuncular, rakipleri çok daha net bir biçimde görebiliyorlardı. Yani uzak yahut yakın fark etmeksizin rastgele bir formda rakip, art plan renkleri üzere nedenlerle daha güçlükle görünür olmuyordu ancak bu yeni ayar, oyun içinde bir grup problemlere da yol açtı.

Düşmanlar manilere karşın görülebiliyor:

Birçok CS:GO oyuncusu, Redditve gibisi platformlar üzerinden oyuna yeni gelen ayarla birlikte karşılaştıkları küçük ufak lakin ziyadesiyle değerli cürümleri paylaştı. Bu cürümler sayesinde oyuncular, bir duvarın yahut sisin gerisinde olan düşmanların ana hatlarını rahatlıkla görebiliyorlardı.

Bilhassa rekabetçi maçlarda büyük bir probleme neden olacak bu kusurlar, cürümleri paylaşan oyunculara nazaran her hengam ortaya çıkmıyordu lakin bu cürüm çıktığında ve tıpkı kusur oyunun tekrarında görülmediğinde cürümden faydalanarak düşmanlarını izleyen birtakım oyuncular, haksız noktaya duvar hilesi kullanmak üzere bir nedenden ötürü banlanma riskiyle karşı zıdda kalabiliyorlardı.

CS:GO’ya gelen yeni güncellemeyle birlikte aslında Valve da karakterlerin gözükmesini daha kolay hâle getiren bu özellik hakkında küçük bir açıklama yapmıştı. Valve, paylaşılan blog yazısında bu özellik hakkında daha çok geliştirme yapmaları gerektiğini bildiklerini söylemişti.

Cürümle karşılaşan bir çok kullanıcı, bu hatayı Valve’a gönderdi fakat Valve’ın yeni bir güncellemeyi ne vakit yayınlayacağı konusunda şu an için hiçbir malumat bulunmuyor. Birebir formda günah yüzünden birtakım oyuncuların haksız tarafa banlanacakları gerçeği de hâlâ ortada duruyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.