Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Cyberpunk 2077 Xbox’lar Üzerinde Bâtın Bildiri Ortaya Çıktı

0 11

Cyberpunk 2077 şahsi dizaynlı Xbox One X, geçtiğimiz günlerde satışa sunulmuştu. Bu kısıtlı sayıda üretilen hususî Xbox One X'e sahip olanlarsa konsolun üzerinde bulunan iki bildiriyle karşılaştılar. Bu bildirilerden birincisi, birçok oyuncunun birinci başta kaçırdığı konsolun art tarafında nokta alan “Uniform Victor Michael Echo” yazısı oldu ama 'Eversmans037' isimli bir Reddit kullanıcısı, konsolun üzerinde taraf alan bambaşka bir bâtın bildirisi keşfetti.

Birinci olarak konsolun üzerinde metne emsal bir şey olduğunu fark eden Eversmans037, bu yazıyı okuyabilmenin yollarını aramaya başladı. Daha sonradan “Uniform Victor Michael Echo” ibaresinin alt alta yazılarak UV Me” (“Beni UV'le”) formunda bir 'akrostiş' oluşturduğunu fark eden Eversmans037, metnin bulunduğu yere UV ışını yansıtarak konsolun üzerindeki saklı iletisi ortaya çıkarabildi. Konsolun üzerinde mekan alan bu saklı iletinin, CD PROJEKT RED'den Cyberpunk 2077 hayranlarına, özel üretim Xbox One X'i satın aldıkları için bir teşekkür yazısı olduğu ortaya çıktı.

CD PROJEKT RED​'den Cyberpunk 2077 hayranlarına teşekkür:

Birinci başta Eversmans037, konsolun üzerindeki yazının Cyberpunk 2077 içerisinde bölge alacak olan Alternatif Gerçeklik Oyunu (ARG) ile alakalı bir bâtın bildiri olduğunu düşünse de bu mesajın aslında CD PROJEKT RED'in Cyberpunk 2077 hayranlarına yaptığı bir teşekkür jesti olduğu ortaya çıktı.

UV ışınla okunabilen bu iletide birinci olarak “Birçok lisan, tek bildiri” formunda bir metnin akabinde; Lehçe, Almanca, Arapça, Fransızca, İtalyanca, Çince, İspanyolca ve Japonca dâhil 15 lisandaTeşekkürler” mesajı kullanıcıları karşılıyor. Çıkardığı tanınan oyunlarla büyük bir hayran kitlesine sahip olan CD PROJEKT RED, bu 'bulmacalı' teşekkür iletisiyle oyunculara hoş bir jest yapmış üzere görünüyor.

Yaşamakta olduğumuz bu koronavirüs salgını nedenli sıkıntı devirden ötürü ertelenen Cyberpunk 2077, 17 Eylül tarihinde piyasa sürülecek ama oyunu eylül ayına yetiştirmeye çalışan CD PROJEKT RED çalışanları da uzun mesai saatlerinden ve geçirdikleri bu yoğun gerilimli iş devrinden epeyce şikâyetçi durumda. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.