Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Danganronpa: Trigger Happy Havoc; iOS ve Android’e Geldi

0 25

Danganronpa serisinin birinci oyunu olarak bilinen ve 25 Kasım 2010 tarihinde Spike Chunsoft tarafından geliştirilip dağıtılan görsel roman oyunu Danganronpa: Trigger Happy Havoc bu sene 10. yılını kutluyor. Oyunun geliştirici firması Spike Chunsoft, yıl dönümü kutlamalarını boş geçmek istemedi ve oyuncuları şad edecek bir şey yaptı. Oyunun yıl dönümü için şahsi olarak geliştirilen sürümü iOS ve Android için satışa sunuldu.

Spike Chunsoft, kısa müddet evvel de Danganronpa: Trigger Happy Havoc, Danganronpa 2: Goodbye Despair ve Danganronpa 3: Killing Harmony oyunlarının iOS ve Android sürümlerini duyurarak sevilen oyunun yayınlanışının yıl dönümü için kutlamalara başlamıştı. Trigger Happy Havoc, Japonya’da PSP’de yayınlanmış, daha sonra bu sürüm PC için dağıtılmış ve en ahir PS4’e getirilmişti.

Oyun, iOS ve Android için satışta:

Oyunun yıl dönümüne hususî olarak hazırlanan sürümünün birinci kısmı App Store üzerinden 15,99 dolardan (yaklaşık 110 TL), Google Play Store üzerindense 144,99 TL'den satışa sunuldu. İki işletim sistemi kullanıcıları için de yaklaşık olarak 4 GB’lık bölge kaplayacak olan oyun, daha şimdiden pek çok kişi tarafından indirildi. Oyunla ilgili bir sonraki duyurununsa haziran ayında 2. kısımla olacağı kestirim ediliyor.

Oyunun hikâyesine değinecek olursak çeşitli yerlerde eğitim alan lise talebelerinin bulunduğu bir mektepte geçen oyun, sıradan mekteplilerin içinden kura yoluyla seçilerek bu mektebe gitmeye hak kazanan karakterimiz Makoto Naegi etrafında dönüyor. Karakterimizin mektebe giriş merasiminde aniden bilincini kaybetmesiyle hikayeler şekillenmeye başlıyor. Mektepte yalnız olmadığını ve kendisi üzere 15 talebenin daha olduğunu anlayan Makoto, bir maceranın içine giriyor. Sevilen oyunun Anniversary Edition versiyonunun oyuncular tarafından nasıl bulunacağını ilerleyen günlerde gelecek icmallere bakarak anlayacağız.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.