Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Deathloop, PS5 ile 4K Çözünürlük ve 60 Fps Desteği Verecek

0 287

Dishonored’ın yaratıcısı Arkane Studios tarafından geliştirilen Deathloop’a yönelik tanıtım ve oynanış medyası PS5 tanıtımında ortaya çıktı. Japon teknoloji devi Sony tarafından tanıtılan PS5 için hazırlanan oyunun ne devir yayınlanacağı ise merak konusu. PlayStation’a yönelik paylaşımların yapıldığı blog sayfasında paylaşılan haberlere nazaran, oyunun yayınlanma tarihi şimdi anlaşılan değil. En azından PS5 kullanıcılarının, oyunu konsol üzerinden 60 fps ve 4K çözünürlükle oynayabileceğini belirtelim.  

ABD merkezli oyun firması Bethesda tarafından ortaya atılan bir argümana nazaran ise Deathloop’un PS5 tanıtım tarihi, oyunun Windows platformu için çıkacağı tarihle tıpkı olabilir. Firma ek olarak oyunun, münhasıran PS5’in sahip olduğu özellikler sayesinde oyun deneyimizi çok daha üst bir seviyeye taşıyacağını sav ediyor.  

Evet, oyundaki Julianna karakterinin rolü ne olacak?  

Oyundaki kıymetli karakterlerden Julianna, Colt’u durdurmak için farklı bir oyuncu tarafında denetim edilebilecek. Eğer Colt karakteriyle oynamak sizin için sıkıcı gelmeye başlarsa Julianna’yı seçebilir ve gayrısına saldırabilirsiniz. Neyse ki, bu çoklu oyuncu özelliğini kullanmak külliyen isteğe bağlı. Şayet bu özelliği kullanmak istemezseniz oyunda bulunan yapay zekâ Julianna’yı sizin tarafınıza denetim edebiliyor.  

Oyun yöneticisi Dina Bakaba’nın ifadesine nazaran bu çok oyunculu yaklaşım oyuncuların, oyunun hikayesine odaklanmasını sağlamak için seçildi. Böylece, siz Colt ile oynarken yapay zekâ Julianna karakteriyle size eşlik edebilir. Julianna’nın sahip olduğu kaos yaratma becerileri ve beklenmedik özellikleri, sizi oyuna hayran bırakabilir. Deathloop’un bu yaz içinde hem PS5 hem de Windows platformları için tanıtılması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde detaylar ortaya çıktıkça siz bedelli okuyucularımızla paylaşmaya devam edeceğiz. 

Arkane Studios tarafından tanıtılması beklenen yeni Deathloop oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi tahliller kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.  

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.