Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Dedektiflik Oyunu Sherlock Holmes: Chapter One Duyuruldu

0 16

Geçtiğimiz devirlerde piyasaya sürdüğü, hikaye odaklı oyunlarla ön plana çıkan Frogwares, yeni oyununu resmen duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamalara nazaran yeni oyun, geçtiğimiz devirlerde de örneklerini gördüğümüz yeni bir Sherlock Holmes oyunu olacak ve “Sherlock Holmes: Chapter One” ismiyle gelecek.

Frogwares, yeni oyunu ile ilgili kesin bir çıkış tarihi vermiyor. Lakin yapılan açıklamalara nazaran oyun, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek ve PlayStation 5/Xbox Series X ile de entegrasyonlu olacak. Ayrıyeten PlayStation 4, Xbox One ve PC kullanıcıları da bu oyunu oynayabilecekler. Yani Frogwares, yalnızca bu yıl ahir piyasaya sürülecek olan yeni oyun konsollarının sahiplerine değil, sair platformlardaki oyunculara da orijinal bir Sherlock Holmes deneyimi yaşatacak.

Frogwares tarafından yapılan açıklamalar, bu oyunun hikayesini de ortaya koyuyor. Yapılan açıklamalara nazaran oyuncular, Sherlock Holmes: Chapter One'da validesini yeni kaybetmiş olan 21 yaşındaki Holmes'ün hayatına eşlik edecekler. Holmes, arkadaşı Jonathan ile birlikte yaşadığı kasabanın merak edilen bir gizemini açığa çıkarmaya çalışacak.

Oyunun konusu, geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen Sherlock Holmes oyunlarından biraz daha eskide geçiyor. Bu, oyunseverler tarafından biraz baş karıştırıcı bulunsa da aslında Frogwares'in yapımcısı Sergey Oganesyan, bu baş karıştırıcı durumu çok düzgün bir halde izah ediyor. Oganesyan, Sherlock Holmes: Chapter One'daki emellerinin Holmes'ün nasıl büyük bir dedektif olduğunu anlatmak olduğunu söylüyor.

Frogwares tarafından yapılan açıklamaların çabucak akabinde bu oyun, Steam ve Epic Games üzere çevrimiçi oyun platformlarına eklenmiş durumda. Fakat şu an için rastgele bir fiyat malumatına sahip değiliz. Şu an için elimizde olan malumatlar bu kadarıyla sonlu ve bir de fragmana sahibiz. Dilerseniz artık sizleri, Sherlock Holmes: Chapter One'ın fragmanı ile baş başa bırakalım.

Sherlock Holmes: Chapter One tanıtım görüntüsü

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.