Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Deezer artık Türkiye’de!

0 30

Türkçe müzik severler artık Avrupa Müzik & DMC üzere Türkiye’nin önde gelen müzik şirketlerinin listelerinin yanı sıra Sony Müzik, Universal Müzik Kümesi, Pasaj Müzik, Seyhan Müzik, Poll Production ve GTR üzere şirketlerin müziklerine erişebilecek.

56 milyon kesimlik Deezer arşivi müzik severler için can ezasına müsaade vermiyor. Deezer’ın Türkiye’deki editörlerinin Türkiye’deki kullanıcılara kişisel hazırladığı “Çok Taze”, “Gece Vardiyası” ve “Rapturk” üzere çalma listeleri ile kullanıcılar yeni müzikler keşfedebilecek. Başkaca Deezer’ın inovatif özelliklere sahip olan “kullanıcıya hususî derlenmiş sonsuz çalma listesi Flow” ile en sevdikleri müziklerin tadını kesintisiz olarak çıkarabilecekler.

Türk yeteneklere destek olacak

Müziğin Türk kültüründe kıymetli bir tarafı olduğunu bildiklerini vurgulayan Deezer Orta Şark, Kuzey Avrupa ve Türkiye CEO’su Tarek Mounir, bu nedenle Türkiye’deki yeteneklerin tanınmasına da destek olacakları için çok heyecanlı olduklarını vurguladı. Mounir, “Türkçe müzikseverlerin Deezer’ın sunduğu tüm ayrıcalıklardan faydalanmasını istedik ve pratiğimizi yerelleştirdik. Bunun için de Türkçe içeriği en yeterli halde derlemeye çalıştık. Küresel müziklere ulaşmak isteyen Türkiye’deki kullanıcılarımız için de en uygun listeleri hazırladık” dedi.

Içtimada kelam alan Avrupa Müzik Küme Genel Yöneticisi Cengiz Fazilet, Avrupa Müzik’in, DMC ile yaptığı işbirliği ile; 300 binden ziyade modülün dağıtım hakkına sahip olduğuna dikkat çekerek, “Deezer ekibi tarafından çalma listeleri inovatif biçimde oluşturulmuş ve derlenmiş. Küresel ve mahallî servislerle büyüyen müzik kolumuza Deezer’ın da başkaca paha katacağına inanıyorum. Deezer’ın müzik dalına getireceği yenilikleri heyecanla takip ediyor olacağız” dedi.

Kullanıcıya kişisel sonsuz çalma listesi

Her dinleyicinin benzersiz müzik DNA’sı olduğuna inanan ve bunun için şahsileştirilmiş müzik keyfini sunmayı amaçlayan Deezer, Flow özelliğini geliştirdi. Deezer yazılımcıları tarafından geliştirilen bir algoritma ile Deezer müzik editörlerinin önerdiği ve kullanıcıların sevdiği müziklerin listesini sunan Flow, her kullanıcıya hususî olarak sonsuz çalma listesi oluşturuyor.

Flow’un yanı sıra Deezer kullanıcıların müzik keyfini en üst seviyeye çıkarmak için bir seri benzersiz özellik sunuyor:

  • Lyrics- müzik lafları özelliği müziğin kelamlarını eş vakitli olarak takip etmenizi sağlıyor.
  • Songcatcher: Tatbik içi bu özellik bulunduğunuz ortamda çalınan müziğin ne olduğunu buluyor ve şayet istenirse direkt olarak ferdî arşive alınmasını sağlıyor.
  • Dark mode- gece modu kullanıcıların istediklerinde koyu renkli art plana geçmelerini sağlıyor.
  • Channels (Kanallar), kullanıcıların yeni içerikleri kategori ve çeşide nazaran arayabilmelerini ve keşfetmelerini sağlıyor. Deezer, 20’nin üzerinde müzik kategorisi, haber, podcast, okazyon ve tercih tabanlı kişisel imalat içerik kanalına sahip bulunuyor.
  • Daily mixes (Günlük miksler), kullanıcıların hafta boyunca dinlediği müziklerden esinlenmiş yeni 40 müzik önerisi listesidir.
  • Discovery (Keşif )bölümü her hafta güncelleniyor ve kullanıcılara daha evvel hiç Deezer üzerinde dinlemedikleri lakin zevklerine tutarlı kesimler sunuyor.
  • Subscription options*- Herkes için farklı abonelik seçenekleri.

Deezer’ı birinci sefer yükleyen kullanıcılar 3 ay boyunca Deezer Premium’u fiyatsız olarak deneyebiliyor ve en güzel müziklerin tadını reklamsız, sınırsız atlama ve indirme özelliği ile kullanabiliyor.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.