Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Dijital Istikrar, Uyku Alışkanlığını İnceleyen Özellik Alacak

0 7

Google’ın sahibi olduğu ve Play Store’da yayında olan Dijital Istikrar pratiği, akıllı telefonunuzla olan etkileşiminizin datalarını olabilecek en hakikat biçimde yansıtmaya çalışıyor. Pratik sayesinde telefonda geçirdiğiniz vaktin detaylarına erişebiliyor, bu vakti daha kıymetli bir formda harcamak için kendinize plan yapabiliyorsunuz.

9to5Google’ın haberine nazaran Dijital Istikrar pratiği, yakın devranda nispeten şık bir özelliği de bünyesine katacak. Tatbikin APK’sını inceleyen 9to5Google ekibine nazaran Dijital Istikrar, yakında geceleri neden uyumakta zorluk çektiğinizin yanıtını verebilecek bir özelliğe kavuşacak.

Uyku sorunlarının kaynağını gösterecek:

İncelenen APK’ya nazaran Google, akıllı telefonların tasarruf donelerini bir araya getirerek tatbik içinde uyku sorunları yaşamanıza neden olabilecek problemleri bulmaya çalışacak. Alışılmış bu meseleler bulunduğunda ne kadar yanlışsız olur bilemeyiz lakin en azından kullanıcıya bir fikir verilecek.

Pratiğin kaynak kodlarında bölge alan haberlere nazaran yeni özellik, pratiğe gelecek Bedtime Mode’un (Uyku devri modu) bir modülü olacak. Pekala tatbike eklenecek Bedtime Mode kullanıcıya neler sunacak? Digital Information World’e nazaran bu özellik, telefon kullanılmadığı devir bir sayaç başlatarak kullanıcıların uyku tertiplerini inceleyecek.

Olağan Google bu olguları toplamak için öncelikle sizden müsaade alacak. Tatbik, öteki pratiklerin tasarrufu, vakit dilimi olguları, ışık ve hareket sensörleri ve daha birçok şeyin tasarrufu için müsaade isteyecek. Akabinde tüm bu datalar kullanılarak kullanıcının yataktayken en çok hangi pratikleri kullandığı haberi bile elde edilebilecek.

Tüm bu özellikler Dijital Istikrar pratiği APK’sının kaynak kodlarında tespit edilmiş olsa da bu, özelliklerin kesin olarak yayınlanacağı mealine da gelmiyor. Google, şimdi bu özellikleri resmi ağızdan söylemediği için özelliklerin ne hengam etkin olacağını yahut faal olup olmayacağını şimdi bilmiyoruz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.