Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Dimensity 1000+ Kullanan iQOO Z1 Geekbench’te Görüldü

0 13

Yeni çıkacak telefonların lansmanına az bir hengam kaldığında, teknoloji tutkunlarındaki heyecan doruk noktasına ulaşıyor. Bir bir telefonun özelliklerinin ortaya çıkması, bahisle yakından ilgilenenlerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Artık de iQOO Z1'in 19 Mayıs'ta yapılacak lansmanına sayılı günler kala, telefon Geekbench platformunda görüntülenmesi birçok kimseyi heyecanlandırdı.

iQOO'nun en değerli özelliklerinden biri de Dimensity 1000+ işlemciyi birinci kullanan telefon olması. Bu yepisyeni işlemcinin performans skorları ve birtakım özellikleri Geekbench platformunda ortaya çıktı. 

Listelemeye nazaran, Z1'e güç verecek olan işlemci, tek çekirdek testinden 784, çoklu çekirdek testinden ise 3.043 almayı başardı. Her ne kadar yüksek ve etkileyici bir sonuç ortaya çıkmış olsa da, çoklu çekirdek testinde rakiplerine nazaran biraz arkada kaldı diyebiliriz. Dimensity 1000+, çoklu çekirdek testinde Kirin 990 5G Snapdragon 865'ten bir ölçü daha az puan topladı.

iQOO Z1'in Geekbench listeleme sonuçları:

Telefonun daha evvel iQOO tarafından paylaşılan resmi görsellerinde, dikdörtgen biçiminde bir art kamera kurulumuna başvurulduğu gözükmüştü. Bu dikdörtgen kamera kurulumunun içerisinde ise; ana kamera, ultra genişlik sensörü ve makro yahut derinlik sensörü olmak üzere üç munfasıl kamera bulunuyor. Ekranın ön kısmında ise ön kamera için bir delik oluşturulmuş.

144 Hz'e kadar ekran yenileme suratı destekleyeceği ortaya çıkan Z1, güçlü özellikleriyle oyun piyasasında kendine bir konum edinebilir. Z1, uzun şarj ömürleri sunan 4.500 mAh devasa bataryası ve 44 W süratli şarj desteğiyle birlikte, kesintisiz bir oyun deneyimini kullanıcılarına sunabilir. Cihazın şimdi satış fiyatı açıklanmış değil ama söylentilere nazaran 6 GB RAM ve 128 GB depolama sunan en alt modeli 352 dolardan (vergiler hariç 2.430) satışa sunulacak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.