Makalecin - Güncel Blog Yazıları

DOOM Eternal, Anti Hile Programı Kullanmayı Bırakıyor

0 19

DOOM Eternal oynamak isteyen kullanıcılar, tıpkı vesair oyunlar üzere anti hile programı yüklemek durumunda ve oyuncuların büyük bir kısmının anti hile programını sevmediği biliniyor. Çok müdahaleci olan bu programlar, genelde çekirdek seviyesinde erişim gerektiriyor ve bu yüzden kimi kullanıcılar performans konusunda kasvetler yaşıyor.

Derin belge erişim müsaadesi isteyen bu anti hile programları, kullanıcıları da inançsız hissettiriyor. Birtakım beşerler Denuvo’nun, virüs muhafaza programları tarafından virüs olarak algılandığını bile söylüyorlar. Hal bu olunca kimse, bir oyunun, bilgisayarındaki tüm belgelerine erişim müsaadesi vermek istememesi doğal.

DOOM Eternal, Denuvo kullanmayı bırakıyor

DOOM Eternal’ı tek oyunculu oynamak için bile anti hile programı açık olması gerekiyordu. Valorant’ın Vanguard programı üzere oyun açılır açılmaz aktif hale gelen bu program, kullanıcıların deyimiyle daima bilgisayarınızı yavaşlatıyor hem de erişmesine gerek olmayan haberlere erişmek için bilgisayarınızdan müsaade istiyordu.

Denuvo hakkında yapılan açıklamalarda, programın hiçbir zatî malumat toplamadığı ve rastgele bir ekran imgesi almadığı söylenmişti. Rastgele bir sistem belgesi da taramayan bu yazılım yalnızca işletim sistemi ve oyun arasında etkileşimi tarayıp elde ettiği olguları Amazon’daki sunucularına yolluyordu. En azından aktarılan malumatlar bu cephede oldu.

Kullanıcılar tarafından çok şikâyet edilen bu durum şirketin kulağına gitti ve DOOM Eternal'ın yapımcısı Marty Stratton mevzuyla ilgili açıklama yaptı. Stratton, Reddit’de “Oyunculardan gelen geri bildirime nazaran, anti hile programlarına karşı olan yaklaşımlarımızı yine kıymetlendirmemiz gerekiyor” dedi.

1.1 yamasında kalkacak olan bu anti hile programı, haftaya yayınlanacak güncelleme ile planlanmış durumda. Başkaca yapımcının açıklamasına nazaran, kullanıcıların yaşadığı performans kahırlarının temelinde anti hile programı değil, kimi yanlışlar var. Yeni güncellemeyle birlikte bu günahların da giderildiği belirtildi.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.