Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Doom Eternal bir Günde 1200 Olumsuz Icmal Aldı

0 18

Doom Eternal’ın yeni bir Denuvo hile tedbire sistemini de içeren birinci büyük güncellemesi dün yayınlanmıştı. Birtakım kızgın oyuncular Denuvo’nun hile aykırısı çekirdek modu sürücüsüyle ilgili telaşlarını lisana getirirken, güncellemenin duyurulmasından 24 saat sonra oyunun Steam'de olumsuz tahlil bombardımanına tutulması şaşırtıcı olmadı.

Neredeyse 29 saat boyunca Doom Eternal oynadığını söyleyen ‘Tiniest Conductor’ isimli Steam kullanıcısı, “İyi ve ateşli oyunumu rahatsız eden istilacı yazılımdan kurtulun” dedi. ‘Mordaq’ isimli kullanıcı ise, “Oyunun kendisi, neredeyse Doom 2016 kadar sefalı; lakin eklemeye karar verdikleri çekirdek seviyesinde çalışan anti-hile nedeniyle artık oyunu tavsiye edemem.” tefsirinde bulundu.

Kullanıcılar takip altına alınmaktan endişeniyor 

Denuvo’nun hile tersi sistem lansmanın bloğuna nazaran, Doom Eternal'ı başlattığınızda çekirdek modu sürücüsü başlatılıyor, oyundan rastgele bir nedenle çıktığınızda ise kapanıyor. Denuvo başkaca oyunun GDPR koordinasyonlu olduğunu, yani sistem çalışırken rastgele bir şahsî tanımlayıcı haber toplamasına müsaade verilmemesi gerektiğini söylüyor. Denovo, hile aykırısı yazılımın ekran manzarası almadığını yahut evrak sisteminizi taramadığını, bunun mahalline işletim sisteminin oyunla nasıl etkileşimde bulunduğu hakkında malumat toplayacağını ve hile tespiti için haberleri Amazon sunucularına göndereceğini aktardı.

Lakin işletim sisteminize ‘Ring 0’ erişimi vermek hayli kıymetli bir durum. Münhasıran Riot’un Valorant'ta ‘her devir açık hile tespit sistemi’ tatbikinin neden olduğu karışıklıktan sonra, birçok oyuncu Denuvo’nun bu erişim isteğinin düzgün niyetli olmayabileceğini düşünüyor.

Güncellemeyi 14 Mayıs'ta piyasaya süren Doom Eternal, 15 Mayıs’ta Steam'de 1.200'den ziyade olumsuz icmal aldı, almaya da devam edeceğe benziyor.

Güncelleme, başkaca öteki oyuncuları öldürerek oyununuza sızan ‘güçlendirilmiş şeytanları’ da içeriyor. Bunun yanısıra güncellemede, Battlemode'da birkaç geliştirmeye ve kademeli seviye ayarı ekleme özelliklerine mahal verildi.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.