Makalecin - Güncel Blog Yazıları

DOOM Eternal İçin Birinci Güncelleme Duyuruldu

0 27

Grafikleri, müzikleri, savaş mekaniği, tasarımı ve içinde barındırdığı daha birçok özelliğiyle DOOM Eternal, yayınlandığı 21 Mart 2020 tarihinden bu yana oyuncular tarafından çok sevildi ve neredeyse bahsi geçen her tarafta övgüyle karşılandı. PlayStation 4, Google Stadia ve Xbox One için yayınlanan oyun, artık de alacağı güncellemeyle isminden bahsettirecek üzere görünüyor. Kısa vade içinde en âlâ oyunlardan biri olduğu söylenen ve çok güzel performans gösterdiği düşünülen DOOM Eternal, alacağı güncellemeyle birlikte yeni içeriklere de kavuşacak.

Büyük muvaffakiyet gösteren oyun, oyuncuların karşısına her ne kadar kusursuza yakın bir halde çıkarılmış olsa da 2016’da yayınlanan, serinin bir evvelki oyunu DOOM’u tercih ettiğini söyleyen insanlar de mevcut. İşte bu açığı kapatmak ve herkese yeterli bir oyun deneyimi sunmak için çalışmaları sürdüren geliştiriciler, güncelleme haberini vermekte gecikmedi.

Pek çok özellik eklenecek ve oyun daha da zorlaşacak:

Güncellemeyle birlikte bir seri optimizasyon, yeni aktiflik içeriği, günah düzeltmeleri ve daha birçok detayın ekleneceği söylendi. Yerküreyi ele geçiren şeytanlara karşı bir savaş yürüten karaktere bürünülen oyunda güncelleme sonrası şeytanların daha güçlü halde geleceği de eklendi. Yani görünüşe nazaran DOOM Eternal, bundan sonra biraz daha güç olacak. Olağan modda oynandığında dahi zorluğuyla bilinen oyunun oyuncuları ana hikâye içerisinde bir şeytan tarafından öldürülürse bu direkt istatistiklere yansıyarak gayrı oyunculara ekstra zorluk olarak geri dönecek.

Oyunun zorluğunun yanında artık daha çokça bonus kazanılabilecek ve arkadaş ekleme özelliği gelecek. Başkaca yapılacak değişikliklerle birlikte zayıf ağ ilişkisi göstergeleri, seviye ayarlama ekranı, oyunculara oyun içinde daha çokça haber sunan mevt raporu ekranı üzere iyileştirmeler de getirilecek. Yapılacak güncellemenin fiyatsız olduğu da söylenenler arasında lakin yayın tarihi hakkında şu an için net bir malumat gelmiş değil. Merakla beklenen güncellemeyle ilgili haberleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.