Makalecin - Güncel Blog Yazıları

DreamHack, 100 Bin Dolarlık Hatun CS:GO Turnuvasını Duyurdu

0 24

E-spor kesiminin en değerli isimlerinden olan DreamHack, düzenlediği turnuvalarla bir yandan profesyonel oyunculara destek verirken başka yandan da daha çokça kişinin e-sporla tanışmasını sağlıyor. Bu bağlamda hem erkek hem de hatun oyuncular için çeşitli turnuvalar düzenleyen şirket, ilerleyen devirlerde düzenleyeceği yeni turnuvalarla dikkat çekmeye devam edecek üzere görünüyor.

DreamHack'in yalnızca hatun oyunculara yönelik yeni CS:GO turnuvası Showdown , bu yaz ve sonbahar aylarında düzenlenecek. Oyuncular, bu turnuva kapsamında yekunda 100 bin dolarlık bir havuzdan hisselerine düşeni almaya çalışacaklar. Düzenlenecek turnuvaya, Kuzey Amerika ve Avrupa yerlerindeki, binaenaleyh da Türkiye'deki profesyonel hatun oyuncular da dahil olabilecekler.

Şu sıralar daha çok bayan oyuncuları ön plana çıkarmak için çalışmalarını sürdüren DreamHack'in düzenleyeceği Showdown isimli turnuvanın 17-19 Temmuz'da Avrupa, 24-26 Temmuz'da ise Kuzey Amerika etapları düzenlenecek. Düzenlenecek müsabakaların kazananları, sonbaharda yine düzenlenecek olan 2. etapta karşılaşacaklar. Yekunda 4 farklı turnuvadan oluşacak seride, 25'er bin dolardan 100 bin dolar dağıtılmış olacak.

Verilmek istenen ileti: Hatunların da grup oyunlarında mahal alabiliyor

DreamHack tarafından düzenlenecek olan Showdown turnuvası, bayanların da kadro oyunlarında uygun olabileceği iletisini vermeyi amaçlıyor. Zira istatistiklere bakılacak olursa mahsusen de CS:GO üzere kadro oyunları, daha çok erkek oyuncular tarafından oynanıyor. Kendi imkanlarıyla bu oyunlara dahil olmak isteyen hatun oyuncularsa cinsiyet ayrımcılığına maruz kalabiliyor.

Yukarıda oyun istatistiklerini gördüğünüz Katie de hengamında alay konusu olmuş profesyonel oyunculardan bir tanesi. MDL'nin birinci bayan oyuncusu olarak önümüze çıkan Katie, beklentilerin üstünde bir performans sergileyince alay konusu olmuş ve Katie'nin aslında erkek olduğu üzere akla mantığa karşıt savlar ortaya atılmıştı. İşte DreamHack'in Showdown turnuvası, tam olarak bu algıyı yıkmak için düzenleniyor.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Showdown turnuvasının kazananı Beşiktaş olmuştu

Türkiye'nin kıymetli spor kulüplerinden bir tanesi olan Beşiktaş, yalnızca futbol, basketbol ya da voleybol üzere kollarda kadrolara sahip değil. Kulübün e-spor kadroları da bulunuyor ve bu kadrolardan bir tanesi de bayan CS:GO takımı. Dişi kartallar, DreamHack'in geçtiğimiz yıl düzenlediği Showdown turnuvasının kazananı olmayı başarmıştı. Elde edilen muvaffakiyet, Beşiktaş ve memleketimizin isminin bir defa daha e-sporla anılmasını sağladı.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.