Makalecin - Güncel Blog Yazıları

DualSense 5 Denetim Cihazının Fiyatı Ortaya Çıktı

0 23

Microsoft, yeni nesil konsolu Xbox Series X hakkında birçok şeyi hayranları ve takipçileri için açığa kavuşturmuş olsa da Sony tarafı için tıpkı şeyleri söylemek mümkün değil. Şirket, yeni konsolu konusunda ağzını hayli sıkı tutuyor. PlayStation 5’in tasarımı, fiyatı yahut kesin çıkış tarihiyle ilgili olarak şimdi hiçbir şey bilmiyoruz.

Lakin Sony’nin açıklamaması, konsolla ilgili söylentilerin olmayacağı, bölüm içerisindeki kaynakların çeşitli malumatlar aktarmayacağı mealine gelmiyor. PlayStation 5 ile ilgili çeşitli haberler ortaya çıkardığını tez eden ‘IronManPS5’ isimli bir Twitter kullanıcısı, konsolun DualSense denetim cihazının fiyatını ve çıkış tarihini açıkladı.

DualSense 5 denetim cihazı fiyatı ve çıkış tarihi

(DualSense, 20 Kasım 2020’de munfasıl bir biçimde satılacak ve 59,99 dolar, 59,99 Kanada Doları, 59,99 euro, 54,99 sterlinlik tavsiye edilen satış fiyatıyla Kuzey Amerika, Kanada, Avrupa ve Birleşik Krallık’ta bulunacak)

PlayStation 5’in DualSense denetim cihazının 20 Kasım 2020 tarihinden itibaren satılmaya başlanacağını sav eden Twitter kullanıcısı, konsolun da tıpkı tarihte çıkacağını argüman etti. Kullanıcının argümanına nazaran DualSense 5’in fiyatı Avrupa’da 59,99 euro (448 TL) olacak. PS4 denetim cihazları devletimizde 500 liradan başlayıp 700 liraya kadar çıkabiliyor. Yani yeni denetim cihazının üstüne vergiler de eklendiğinde PS4 denetim cihazıyla aşağı yukarı yakın fiyatlardan satışa sunulabilir.

Iron Man, PlayStation 5 ile birlikte DualShock 4 denetim cihazının satılıp satılmayacağına dair rastgele bir açıklama yapmadı lakin söylentiler arasında bu da bulunuyor. Başkaca PlayStation 5’in çıkışında standartların dışında denetim cihazlarının de mahal alıp almayacağı konusu da şimdi net değil.

Olağan Iron Man isimli bu kullanıcının sağladığı bu haberlerin ne kadar sağlıklı olup olmadığı konusu biraz tartışmalı. Kullanıcı, PS5’in çıkış tarihinin 20 Kasım olduğunu, PS5’te PS4 oyunları için Boost Mode isminde şimdi duyurulmamış bir özellik olduğunu da tez etmişti. Ayrıyeten 20 Mayıs’ta büyük bir oyun duyurusunun gerçekleştirileceğini de söylemişti. Yani Iron Man’in ne kadar emniyetli olduğunu kısa bir mühlet içerisinde öğrenebiliriz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.