Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Dying Light 2’nin Çıkış Tarihi Yakında Duyurulabilir

0 16

Günümüzün en beklenilen oyunlarından birisi olan Dying Light 2, uzun vadedir birçok tartışmanın konusu oldu. Son argümanlara nazaran Dying Light 2’nin geliştirme aşaması tam olarak bir kargaşaydı. Ama bu mevzuda geliştirici şirket Techland, argümanların yalan olduğunu ve sürecin planlandığı üzere ilerlediğini paylaşmıştı.

Tüm bu tartışmanın akabinde Dying Light 2 ismini birkaç haftadır duymuyor olsak da bu defa oyunun baş direktörü tarafından bir açıklama yapıldı. Tymon Smektala, Dying Light 2’nin geliştiririlme aşamasının son durumunu paylaştı. Birebir devranda Smektala’nın açıklaması, oyunun yakın bir devirde tanıtılabileceğini gösterdi.

Geliştirme aşamasının sonlarına gelindi:

TheEscapist’e konuşan Dying Light 2 baş direktörü Tymon Smektala, oyunun geliştirme aşamasının sonlarına yaklaşıldığını söyledi. Fakat oyun hakkında bundan daha ziyade haber vermek istemeyen Smektala, sadece oyuncuların onlara güvenmelerini istedi. Smektala’nın tüm açıklaması şu formdaydı:

Techland’da oyunun çıkış tarihinin duyurusu ve buna eşlik eden her türlü haberin üstünde çalışan bir ekip var ve biliyorum ki bu ekip oyunculara sürpriz yapmak istiyor. Binaenaleyh ben bu sürprizi batırmak istemiyorum. Söyleyebileceğim tek şey lütfen bize itimadın, bu girişimin son aşamasındayız ve desteğinize muhtaçlığımız var.

Evet Dying Light 2 ne vakit çıkacak? Bu sorunun karşılığı hakkında hâlâ bir ipucuna sahip olmasak da PlayStation 5’in 4 Haziran’da tanıtılacağını biliyoruz. Bununla birlikte Sony, yeni nesil konsolunda bölge alacak 38 oyunu resmi olarak da açıklamıştı ve bu oyunlar arasında Dying Light 2 de bölge alıyordu.

PlayStation 5 duyurusunun akabinde haziran ve temmuz aylarında birçok oyunun duyurulduğunu göreceğiz. Bu oyunlar arasında Dying Light 2’nin de olacak olması ziyadesiyle beklenen. Ayrıyeten oyun geliştirme aşamasının sonlarındaysa oyunun bu sene sonuna gerçek çıkmasını bile bekleyebiliriz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.