Makalecin - Güncel Blog Yazıları

EA Access, Yakında Steam’e Geliyor

0 15

Electronic Arts, geçtiğimiz yılın ekim ayında yaptığı açıklamada çeşitli oyunların Steam’e geleceğini açıklamıştı. Respawn’ın Star Wars Jedi: Fallen Order oyunuyla başlayan süreç, Dragon Age: Inquisition üzere imalatlarla devam etti. 

Görünüşe nazaran iki dev arasındaki iş birliği bu kadarla da kalmayacak. Yeni EA oyunları Steam’e eklenecek. Ayrıyeten EA Access de yakın vakitte Steam’e eklenebilir. En azından şimdilik firmaların paylaşımlarından görülenler bu formda.

Steam’de EA Access:

Elimizdeki haberlerde, yakında EA Access’in Steam’e geleceğine dair haberler olsa da bu tarihin ne kadar yakında olduğu konusunda kesin bir malumat yok. 11 Haziran’da yapılacak olan EA Play Live 2020 etkinliğinde hususla ilgili yeni haberlerin ortaya çıkması bekleniyor.

EA Access şu anda Xbox One ve PS4 kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Başkaca bilgisayarda da bu hizmeti kullanmak mümkün. Origin üzerinden erişilen hizmetin iki farklı versiyonu bulunuyor. Daha temel bir versiyon olan Basic'te, çeşitli oyunlara ve üçüncü parti imalatlara erişim mümkün oluyor. Premier paketteyse daha ziyade oyun bulunuyor ve yeni oyunlara yerkürenin geri kalanından bir hafta evvel erişim bahtı sunuluyor.

EA, yeni oyunları haftaya tanıtacak:

Electronic Arts, bir hafta sonra gerçekleştireceği EA Play Live 2020 etkinliğinde yeni oyunlarını da tanıtacak. Aktiflikte FIFA 21, Madden NFL 21 ve sair oyunları görmemiz bekleniyor. Bu oyunların Origin ile Steam’e birebir anda çıkıp çıkmayacağıysa bilinmiyor. 

Son periyotta oyun pazarı nispeten karışmış durumda. EA ile Steam iş birliği yapıyor; Epic Games ise kendi platformuna kişileri çekmek için peş peşe fiyatsız oyunlar veriyor. Bu sürecin kazananı genel olarak oyuncular olacak üzere gözüküyor. EA Access’in Steam’e gelmesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.