Makalecin - Güncel Blog Yazıları

EA, Play Live 2020 Aktifliğinin Ertelendiğini Duyurdu

0 11

Son günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde ırkçılığa karşı artan protestolar sonucunda birçok şirket, dikkati protestolardan almayı engellemek ismine etkinliklerini erteledi. Bu şirketlerden birisi de son olarak Electronic Arts oldu. EA, bugün Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Play Live aktifliğini ertelediğini duyurdu.

Son günlerde peş peşe gelen erteleme haberlerinin sonuncusu olan EA Play Live 2020 aktifliği, 11 Haziran günü düzenlenecekti. Lakin şirket, Twitter üzerinden paylaştığı açıklama yazısında aktifliğin 18 Haziran TSİ 02.00’a ertelendiğini duyurdu.

EA Play Live 2020 ertelendi:

Electronic Arts tarafından paylaşılan açıklamada aktifliğin neden ertelendiği sorusunun yanıtı da verildi. Şirket, erteleme kararının duyurulduğu açıklamada “Şu anda yerkürede yapılan değerli konuşmalar ve kıymetli seslerin duyulmasıyla oyunda bir araya gelmek için devrimizi değiştiriyoruz” tabirine yan verdi.

Electronic Arts’ın spor oyunları geliştiren markası EA Sports, yeniden bugün Twitter üzerinden bir açıklama paylaşarak oyunlarında ırkçılığa karşı gösterilen davranışları önlemek için alacağı tedbirleri paylaşmıştı. Tüm bunların yanı sıra Valve, Steam’de düzenlenecek Steam Oyun Şenliği: Yaz 2020 aktifliğini de ertelediğini duyurmuştu.

ABD’de artarak devam eden protestolara verilen kıymeti sarsmak istemeyen şirketler, son günlerde önümüzdeki haftalarda planlanan etkinliklerini en az bir hafta erteleme kararı alıyorlar. Bu şirketler arasında EA’nin yanı sıra Call of Duty: Asrî Warfare ve Warzone’un geliştiricisi Infinity Ward, World of Warcraft’ın geliştiricisi Blizzard ve daha birçok isim bulunuyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.