Makalecin - Güncel Blog Yazıları

EA Sports, Irkçılığa Karşı Alacağı Tedbirleri Açıkladı

0 10

Amerika Birleşik Devletleri’nde George Floyd isimli vatandaşın polis tarafından öldürülmesi üzerine devlet genelinde ırkçılık aykırısı protestolar yapılmaya başladı. Protestolar, ABD dışındaki öbür memleketlere de sıçramış durumdayken ABD’de birçok şirket, ırkçılığa karşı aksiyon almaya başladı.

Oyun yerküresinin dev ismi EA de bu şirketlerden birisiydi. Oyun devinin Florida’daki stüdyosu EA Tiburon, geçtiğimiz gün Madden NFL 21 için planladıkları aktifliği iptal etmişti. Münasebet olarak dikkatleri protestoların üzerinden alıp kendilerine çekmenin akıllıca olmadığı paylaşılmıştı. Bugün bir adım da EA Sports’tan geldi.

EA Sports, alacağı tedbirleri açıkladı:

EA Sports, bugün Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda EA Sports’un ırkçılığın hiçbir tipine tolerans göstermeyeceğine dikkat çekildi. Şirket, paylaştığı iletide “Toksik davranış süratle değişiyor ve gelişiyor; oyunlarımızda ırkçı, yabancı düşmanlığı, homofobik yahut cinsiyetçi davranışları sürdüren bireyleri faal olarak izlemek ve kaldırmak için daha çokça şey yapmamız gerektiğini kabul ediyoruz.” tabiri mahal aldı.

EA Sports, bu tıp davranışların önüne geçebilmek ismine alacağı tedbirleri de bildirisinde paylaştı. Şirket, aşağıda sıralanan tedbirleri hem oyunlarında hem de topluluğunda ırkçılıkla savaşmak üzere alacak:

  • Filtre setimizin kapsamlı olmasını ve çeşitli lisanları, lehçeleri ve argoları kapsamasını sağlamak için koşullar listemizi canlı olarak inceliyoruz. Bu, sistemli olarak gözden geçirip genişleteceğimiz bir şey olacak.
  • Oyuncuların toksik davranışlar olduğu an raporlamalarını ve ekiplerimizin bu içeriği ve savunucularını kaldırmalarını daha kolay ve kusursuz hale getirmek için oyunlara raporlama işlevselliğini artıracak daha ziyade araç ekliyoruz.
  • Kimi oyunlarımızdaki yüksek toksik davranış hacmi nedeniyle, oyunlarımızdan çıkarmak için daha süratli hareket etmek emeliyle davranışları inceleme sıklığını artırdık. Ayrıyeten, sorunu çözmek için ekiplerimize daha ziyade hususî kaynak eklemek istiyoruz.

EA Sports, yukarıdaki tedbirleri sıralamış olsa da sırf bu tedbirlerle de hudutlu kalmayacağını bildirisinin ahir belirtti. Şirket, ayrımcılığa, adaletsizliğe ve önyargıya karşı olan savaşa tesir yapabilmek için daha ziyade tedbir alacağını söyledi. EA Sports’un akabinde EA Sports NHL hesabından da NHL oyunlarında alınacak diğer önlemler paylaşıldı.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.