Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Ekran altı kamera teknolojisi seri üretime geçiyor!

0 12

Akıllı telefonların dizaynını bir tık ileri götürecek teknolojilerden biri olan ekrana gömülü kameralar için çalışmalar tamamlandı. Daha evvel yapılan açıklamalara nazaran 2020 yılının sonlarına gerçek seri üretime geçileceği söylenen teknoloji, gerçekleşiyor.

Visionox şirketinin yaptığı açıklama, bu teknolojinin kullanılmak için hazır olduğunu belirtti. ITHome’a nazaran, Visionox ekrana gömülü kamera teknolojisi için birçok farklı donanım kullanıyor. Yeni piksel teknolojileri, farklı piksel tertibi ve şeffaf gereçlerin kullanıldığı yeni kameralar tıpkı vakitte şahsi bir yazılım algoritması ile destekleniyor. Kullanılan yazılımın, parlama ve sislenme tesirlerini en aza indireceği söyleniyor.

Xiaomi başkanı Lu Weibing’in Ocak ayında yaptığı açıklamalarda, ekrana gömülü kamera teknolojisi için birkaç pürüz kaldığını öğrenmiştik. Ortaya çıkanlara nazaran Visionox, bu manileri aşmayı başardı. Doğal şu an ne kadar kaliteli bir iş çıkardığını bilmiyoruz, lakin bu teknolojinin kullanılmak için hazır olması, ilerleyen vakitlerde çok daha ileri seviyelere çıkabileceğinin en büyük teminatı.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.