Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Elite Dangerous: Odyssey Genişleme Paketi Çıkış Tarihi

0 11

Frontier Developments tarafından geliştirilen ve yayınlanan uzay uçuşu simülasyon oyunu Elite Dangerous'a yeni bir genişleme paketi geliyor. Bundan evvelki oyunlarda uzay gemisini yöneten oyuncu, Samanyolu Galaksisi'nin 1'e 1 ölçekli bir simülasyonunun içinde yeni gezegenleri ve sistemleri keşfetmek için yolculuğa çıkıyordu. Elbette bu oyunlarda da oyuncunun uzayı ve gezegenleri keşfetmesine müsaade veriliyordu lakin bu keşif, uzay gemilerinin ve araçların içerisiyle sonlu kalıyordu.

Görünüşe bakılırsa şimdi geliştirici ve yayıncı Frontier Developments, oyunculara uzayı keşfetmenin daha özgür yollarını sunmaya hazırlanıyor. 2021 yılının birinci aylarında piyasaya sürülmesi beklenen genişleme paketi Elite Dangerous: Odyssey'de oyuncular uzay gemileri ve araçlarla yaptıkları araştırmalara ek olarak oyunun tarihinde birinci kere gezegen yüzeyine ayak basarak keşif faaliyetleri yürütebilecekler. Gezegen yüzeyindeki keşiflere siyasi ittifaklar ve savaşlar da dâhil olacak.

İşte Elite Dangerous: Odyssey'nin fragmanı:

Elite Dangerous: Odyssey'de oyuncular, evvelki oyunlarda olduğu üzere uzayı bir baştan bir başa özgürce dolaşırken bir yandan da çeşitli araştırma vazifeleri, siyaset ve gezegen yüzeyinde savaş yürütecekler. Elite Dangerous: Odyssey; Steam, PlayStation 4 ve Xbox One için yayınlanacak. PlayStation 5 ve Xbox Series X üzere yeni nesil sistemlere dair rastgele bir duyuruysa şimdi yapılmadı.

Elite Dangerous, evvelki oyunlarda oyuncuların kara araçlarıyla gezegenleri araştırmalarını, uzaylılarla muhabere kurmalarını ve çok daha fazlasını sağlıyordu. O vakitlerde bile Frontier, yıllar geçmesine karşın oyuncuların oyunun tüm gizlerinden sadece bir kısmını açığa çıkarabildiklerini sav ediyordu. Elite Dangerous: Odyssey’nin yürüyerek yapılan keşifleri, bu kapsamda çok daha yeni etkileşimlere kapı aralayacak.

Oyuncular gezegenleri araştırırken bir yandan da yerleşim konumlarını ve karakolları keşfedecek, ittifaklar kurarak oyuncu olmayan karakterlerden (NPC) hizmet temin edecek ve çeşitli müsabakalarda diplomasi ya da saldırganlık yollarını kullanacaklar. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.