Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Elon Musk’ın Eski Numarasını Alan Bayana Gelen Bildiriler

0 20

Bildiğiniz üzere tasarruf dışı kalan telefon numaraları, anlaşılan bir vade geçtikten sonra yeni abonelere tanımlanmaya devam ediyor. Dolayısı ile yeni bir numara aldığınızda, numaranın eski sahibine ulaşmak isteyenlerden davet ya da ileti alabilirsiniz. Tıpkı ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan bir cilt bakım danışmanı olan Lyndsay Tucker üzere.

Herkes yanlış bireye gönderilmiş bildiri ya da davet alabilir lakin Tucker'a gelen bildiriler tek bir şahsa ulaşmayı amaçlıyordu: Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk. National Public Radio’ya (NPR) konuşan 25 yaşındaki Tucker, her gün Musk ile ilgili en az üç davet yahut ileti aldığını söylüyor.

Bir defasında SpaceX ile uzaya gitmek için istekli olmak isteyen bir hatundan bildiri aldığını belirten Tucker, bir seferinde ise kendisine biyonik uzuv yaptırmak isteyen bir kişi tarafından arandığını söz ediyor. Tucker’a bildiri atan isimler arasında eski Walt Disney başkanı John Lasseter dahi bulunuyor. 

Yakın vakit evvel bir vergi sıkıntısıyla ilgili ABD İç Gelir Servisi (IRS) tarafından arandığını da belirten Tucker, kendisini aramadıklarını öğrenince büyük bir rahatlama yaşadığını söylüyor. Eksantrik havası ve ileri görüşlü fikirleriyle 21. yüzyılın en enteresan figürlerinden biri olan Musk, 2017 yılında ferdî telefon numarasını yanlışlıkla Twitter'daki 16,7 milyon takipçisi ile paylaşmıştı.

Facebook çatısı altındaki sanal gerçeklik teknoloji şirketi Oculus’un başkanı John Carmack'a atacağı iletisi yanlışlıkla tweetleyen ünlü teşebbüsçü, laf konusu paylaşımı kısa vade içinde silmesine karşın telefon numarasını milyonlarca insanın eline geçmesine pürüz olamamıştı. Musk’ın bu hikayeden sonra değiştirdiği telefon numarası, AT&T tarafından Kaliforniya’da sıradan bir hayat süren Tucker'a verildi. 

Kendisine gelen bildirileri okurken birden fazla devir eğlendiğini söyleyen 25 yaşındaki Amerikalı bayan, birtakım devirlerde çok bunaldığını ve rahatsız olduğunu da eklemeden geçmiyor. Hususa ait NPR’a kısa bir demeç veren Musk, “Vay canına. Bu numara çok eski! Hala orada bir noktalarda olmasına çok şaşırdım” tabirlerini kullandı.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.