Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Embracer Group, 118 Oyun Üzerinde Çalışıyor

0 19

Pek çok oyun firmasının yıllarca bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda oyun üzerinde çalıştığına sık sık şahit oluyoruz. Kimi gruplarsa birebir anda birden çokça firmayı kendi çatıları arasında toplayarak daha çok sayıda oyunu daha ağır bir takvimle yayınlama gibi stratejiler izleyebiliyor. 

Bu öbeklerden biri de gitgide büyüyen Embracer Group. Firmanın THQ Nordic ve Koch Media üzere yayıncılara sahip olmasının yanında, elinin altında Deep Silver, Saber Interactive, Milestone üzere geliştiriciler de bulunuyor. Hâliyle Embracer’ın geliştirme aşamasında olan çok sayıda oyunu olması şaşırtıcı değil fakat açıklanan rakamlar epeyce yüksek.

Tam 118 oyun imalat aşamasında:

Son finansal raporların yayınlanması sonrasında açıklama yapan firma CEO’su Lars Wingefors, “Dünya çapında 3.000 geliştiriciyle olan etkileşimimizle endüstrinin en heyecan verici oyun serilerinden birine sahip olduğumuza samimi biçimde inanıyorum. Saber Interactive’in satın alınmasıyla birlikte grubun şu anda imalat aşamasında olan ve 69’u hâlâ açıklanmamış 118’den çokça oyunu var” tabirini kullandı.

Firmanın prodüksiyon aşamasında olan oyunları arasında önümüzdeki ay piyasaya çıkacak olan SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom Rehydrated, Destroy All Humans ve şimdi çıkış tarihi hakkında bir haber verilmemiş olan BioMutant, Dead Island 2, Ride 4 ve Gothic Remake üzere imalatlar da mekan alıyor. 

Embracer Group:

Embracer Group aslında birinci olarak Nordic Games AB ismi altında İsveç’in Karlstad kentinde kuruldu. Firma, daha sonra gitgide büyüdü ve yeni firmaları da bünyesine kattı. 2011 yılından beri de Embracer Group çatısı altına yeni firmalar ekleniyor. 

Firmanın elinde şu anda 25’ten ziyade stüdyo ve 5 ana şirket bulunuyor. Bilhassa Avrupalı oyun geliştiricilerin değerli bir kısmı, 2011 yılı sonrasında holdingin saflarında kendisine bölge buldu. Firmanın durdurulamaz büyümesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.