Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Epic Games 3 Büyük Fiyatsız Oyun Daha Dağıtacak Savı

0 22

Koronavirüs pandemisi yerküreyi meskene kapatırken medya oyun kolu, son yılların en hareketli vakitlerini geçiriyor. Bir yandan yeni nesil oyun konsollarıyla ilgili açıklamalar bir yandan yeni konsolları hedefleyen yeni oyun duyuruları bir yandan haneye kapanan kişileri kendine çekmeye çalışan şirketlerin fiyatsız oyun kampanyaları derken oyunlarla yatıp kalkar hale geldik. Tabi bu noktada Epic Games'in gerçek bir efsane olan GTA 5'i ücretsiz olarak tüm oyunculara sunması, gündemin bir numaralı konusu olmuş durumda.

Epic Games'in GTA 5'i fiyatsız olarak sunması öylesine büyük bir ses getirdi ki, Epic sunucuları bu ağır ilgiye dayanamadı ve bir müddet platforma ulaşılamadı. Sonrasında ise işler yoluna girdi ve tüm oyunlar bir bir fiyatsız GTA 5'lerini kütüphanelerine eklemeye başladılar.

Yeni tezler, Epic Games'in büyük kampanyalara devam edeceğini gösteriyor

Kimi söylentilere nazaran Epic Games'in fiyatsız büyük oyun kampanyası GTA 5 ile sonlu kalmayacak. Argümanlara nazaran platform, ilerleyen haftalarda da yerküre genelinde tanınan olan oyunları fiyatsız olarak sunmaya devam edecek.

Yerkürenin en büyük toplumsal platformlarından Reddit'te ortaya atılan bir teze nazaran Epic Games, önümüzdeki hafta Civilization VI, sonraki hafta Borderlands: The Handsome Collection ve bir sonraki hafta da ARK Survival Evolved'ı fiyatsız olarak sunacak. Şayet bu sav gerçekleşecek olursa Epic Games, önümüzdeki haftalarda da oyunseverlerin bir numaralı gündemini oluşturabilir ve rakibi Steam'e önemli bir darbe vurabilir.

Reddit'te konum alan paylaşım

Reddit'te yan alan teze nazaran kelam konusu oyunların fiyatsız olarak sunulacağı tarihler şu biçimde olacak;

  • Civilization VI – 21 Mayıs
  • Borderlands: The Handsome Collection – 28 Mayıs
  • Arka Survival Evolved – 4 Haziran

İddiayı makul kılan birtakım nedenler var

Reddit'te mahal alan sav, kimi oyunseverler için biraz uçuk görünebilir. Fakat bu iddiayı mantıklı kılacak kimi nedenler var. Bu nedenlerden birincisi; önümüzdeki sürecin Epic Games'in “Mega Sale” ve “Epic Coupon” etkinlikleriyle birebir tarihlere geliyor oluşu. Yani Epic Games, düzenleyeceği aktifliklerin kapsamını biraz daha genişletmeye karar vermiş olabilir.

Epic Games ile ilgili tezleri makul kılan öbür bir detay ise Civilization VI ile ilgili. Bu oyunun New Frontier Pass'ine ilişkin birinci ek paket, 21 Mayıs'ta oyunseverlerle buluşacak. Bu ek paketin tanıtımını yapmak isteyen Epic Games ve Civilization VI ekibi, bu türlü bir kampanyanın altına imza atmayı tercih edebilirler. Son olarak, Epic Games'in GTA 5 kampanyasının da şimdi 2 gün evvel bir tez olarak ortaya çıktığını hatırlatalım.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.