Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Epic Games CEO’su: Steam’in Satışlarını da Artırdık

0 15

Yerküre çapında fenomene dönüşen ünlü Battle Royale oyunu Fortnite’ın ardındaki geliştirici stüdyo olan Epic Games, Steam’in liderliğindeki dijital oyun pazarına Aralık 2018 tarihinde Epic Games Store ismindeki mağazası ile giriş yapmıştı. 

Platform, kola savlı bir giriş yapmak için her hafta perşembe günleri kişisel olarak bir oyunu kullanıcılara fiyatsız sunma kararı almıştı. Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz haftalarda GTA 5 ve Civilization VI üzere oyunların fiyatsız olarak sunulması, Epic Games Store’un kısa müddetliğine çökmesine dahi neden olmuştu. 

Geçtiğimiz haftalarda GTA 5'in fiyatsız olması, Epic Games Store'un kısa müddetliğine çökmesine neden olmuştu

GameSpot ile konuşan Epic Games CEO’su Tim Sweeney, açıldığından bu yana nizamlı olarak fiyatsız oyunlar sunan Epic Games Store’un, oyunculara yeni çeşitleri sevdirdiğini söyledi. Buna ek olarak Sweeney, oyunların belirli bir müddetliğine fiyatsız olarak sunulduktan sonra Steam üzere bulundukları öbür platformlardaki satışlarını artırdıklarını söz etti.

Yukarıda da söylediğim üzere, Epic Games Store’un fiyatsız oyunları, az bilinen indie imalatlardan GTA 5 üzere tanınan oyunlara kadar çok geniş bir yelpazeye sahip. Başkaca mağazanın yüksek profilli oyunları fiyatsız sunması, Epic için karlı bir medya çalışması oluyor. Çünkü hem platforma iştirak artıyor hem de stüdyonun reklamı yapılıyor. Anlayacağınız bir taşta iki kuş.

Epic Games Store'un kampanyaları, rakiplerinin satışlarını da artırıyor

Epic Games Store’un şu anki fiyatsız oyunu Borderlands: The Handsome Collection. Normal fiyatı 124 TL olan oyunu, 4 Haziran saat 17.59’a kadar indirerek sonsuza kadar fiyatsız olarak oynayabilirsiniz. Platformun bu hafta perşembe günü fiyatsız olarak dağıtacağı oyunun ise Ark: Survival Evolved olacağı belirtiliyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.