Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Epic Games Store Çöktü mü?

0 21

Epic Games, her hafta fiyatsız olarak verdiği oyunlarla epey geniş bir kullanıcı kitlesine erişmeyi başarmıştı. Platformun bu hafta vereceği fiyatsız oyunsa büyük merak uyandırmıştı. Bu durum firmanın sitesini de etkilemiş üzere görünüyor.

Epic Games Store’da bu haftanın fiyatsız oyununun GTA V olması bekleniyordu. Bir söylentiyle başlayan bu beklenti, Epic’in Weibo sahifesinde yaptığı açıklamalarla adeta doruğa tırmanmıştı. Epic Games sitesi, geri sayımın sona erdiği anlarda çöktü.

Epic: 'Sorunu çözmeye çalışıyoruz'

Şu anda Epic Games Store’da yüksek trafik yaşıyoruz. Bazı kullanıcıların yavaş yüklenme vadesi, 500 günahı yahut başlatıcı çökmesi yaşadığının farkındayız ve etkin olarak yetişmeye çalışıyoruz. Yapabildiğimiz anda bir güncelleme sunacağız.

Epic Games Launcher’ın çalışmaması, teknik olarak Epic Games üzerinde oyun oynayamayacağınız manasına geliyor. Bu oyunlara firmanın adeta amiral gemisi olan Fortnite da dâhil. Öte yandan firmanın mağazasında yaşanan çökmenin kısa vadede giderilmesi bekleniyor. Epic Games, oyunları 1 haftalığına fiyatsız olarak sunuyor. Yani oyunu bugün alamayanlar önümüzdeki altı gün içinde oyunu alabilirler. Bu da sunucuların yakın devirde tekrar faaliyete geçebileceğine işaret ediyor.

Epic’in ne hengam sıradana döneceği bilinmiyor:

Firmadan verilmiş olan bir tarih açıklaması olmadığı için Epic Games Store sitesinin ve pratiğinin ne hengam olağana döneceğini şimdi bilmiyoruz. Öte yandan birinci kurulduğu andan bu yana kendine bir isim oluşturmak için önemli yatırımlar yapan Epic Games Store’un bu halde çökmüş olması imajına pek yararlı olmuyor. 

Platform, GTA V’i sahiden fiyatsız veriyor. Bu versiyonun oyun içi para ve birtakım avantajlar da içeren premium versiyonu olduğu da söz ediliyor. Oyunu aldıktan sonra bu ek para ve ekipman içeriklerinin kullanıcıya ulaşmasıysa 1 hafta kadar sürebiliyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.