Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Epic Games’e Hususî Olan Satisfactory, Steam’e Geliyor

0 9

2019 yılında Epic Games'e şahsi olarak piyasa çıkan fabrika simülasyon oyunu Satisfactory'nin geliştirici ekibi Coffee Stain Studios, geçtiğimiz Şubat ayında oyunun Steam'e geleceğini duyurmuştu. Aylar süren bekleyişin akabinde şirket, oyunun 8 Haziran tarihinde Steam raflarında alanını alacağını duyurdu. Açık yerküreyi da içinde barındıran Satisfactory'de oyuncular, yabancı bir gezegeni keşfediyor, bu gezegen üzerindeki hammaddeleri toplayabiliyor ve bu topladıkları hammaddeler ile fabrikalar inşa edip bütün gereksinimlerin üretimini otomatik bir hale getirmeye çalışıyor.

Coffee Stain Studios ekibinden Snutt, “Biliyorum, şu ana kadar Satisfactory'nin Steam'e resmi geliş tarihini açıklayamamış olmamız hudut bozucu bir durum. Neyse ki artık buradayız ve 8 Haziran Pazartesi günü mutlaka oyunu Steam'de yayınlıyoruz ve bu hususta çok heyecanlıyız.” kelamları ile yaşanan gecikme için bir bakıma özür dilemiş oldu. Başkaca oyunun Steam'e gelişine hususî olarak Satisfactory, yüzde 10 indirime de sahip olacak.

Satisfactory, bir vade daha 'erken erişimde' kalacak:

Oyunun Epic Games'de resmi çıkışının üzerinden neredeyse bir yıl geçmiş olsa da oyun hâlâ 'erken erişim' durumunda. Geliştirici ekibin yaptığı açıklamalara nazaran bu durum, Steam üzerinde de devam edecek. Coffee Stain Studios'un dediğini nazaran oyun, 'oyunun bitmiş olduğunu düşündüklerine kadar' erkin erişim aşamasında kalacak. Bu da bize geliştirici ekibin oyuna eklemek istediği şeylerin listesine bakacak olursak, Satisfactory daha uzun mühletler erken erişim aşamasında kalacak üzere görünüyor.

Tabi ki oyunun erken erişim durumunda olması ve uzun müddet bu erken erişimde kalacak olmasını pek de bir şey tabir etmiyor. Satisfactory, erken erişim hâliyle bile epeyce büyük ve oyunculardan çok olumlu geri dönüşler almış bir oyun. Ayrıyeten gelişticrici ekibin yaptığı açıklamalara nazaran de oyun büyümeye devam edecek. Satisfactory Steam sahifesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.