Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Epic Games’in Verdiği GTA V, 2 Saat Oynamazsanız Gidiyor mu?

0 20

Rakip oyun platformlarına karşı savaş etmeye devam eden Epic Games, son 1 yılı aşkın vadedir her hafta oyunculara fiyatsız oyun yahut oyunlar sunuyor. Oyuncular, bugüne kadar büyüklü küçüklü birçok oyunu fiyatsız olarak Epic Games mağazasından elde ettiler.

Fakat Epic Games, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir hamleyle bir anda milyonlarca oyuncuyu üstüne çekti. Platform, oyun yerküresinin yıldızı Grand Theft Auto V’i fiyatsız olarak tüm kullanıcılarına dağıttı. Oyuncular, sıradanda 169 TL’ye satılan GTA V’i fiyatsız olarak almaya çalışırken Epic Games’in sunucuları bir geceliğine çöktü.

GTA V’i 2 saat oynamazsanız oyun kütüphanenizden kaldırılacak mı?

Epic Games’in sunucuları şu anda sıradan akışına devam ederken oyuncular, ücretsiz GTA V hakkında bir soru yöneltmeye başladılar. Bize de birçok kere sorulan o soru, Epic Games üzerinden parasız alınan GTA V’in 2 saat oynanmadığı takdirde kütüphaneden kaldırılıp kaldırılmayacağıydı.

Daha evvel hiçbir oyun hakkında bu türlü bir soru sorulmazken GTA V üzere büyük bir oyunun fiyatsız olması, anlaşılan ki birtakım oyuncuların aklında soru işaretleri oluşturdu. GTA V’in 2 saat oynanmadığı takdirde kütüphaneden silineceği tezinin doğruluğunu öğrenmek için Epic Games’in Sıkça Sorulan Sorular sahifesine bir göz atalım.

Fiyatsız oyunlar mühleti olarak kütüphanenizde bölge edinir:

Epic Games’in platform hakkında çeşitli sorulara karşılık verdiği Sıkça Sorulan Sorular sahifesinde fiyatsız olarak edinilen oyunlarla ilgili net karşılıklar bulunuyor. Bu sahifede bölge alan ‘Fiyatsız bir oyun edindim, fakat neden hesabımda oyunu göremiyorum?’ sorusunun karşılığındaki birinci cümleyse yukarıdaki iddiayı çürütüyor:

Fiyatsız bir oyun edindikten sonra oyun daima sizin olarak kalır. Geri geldiğinizde oyunu hesabınızda göremezseniz lütfen birden çokça hesabınız olup olmadığını denetim edin. Bir @gmail.com e-posta adresi kullanarak Epic hesabı oluşturduysanız, Gmail parolanızı kullanarak direkt o hesapta oturum açın; Google oturum açma düğmesinin kullanılması, hesap tıpkı @gmail.com e-posta adresine bağlı olsa bile…”

Yukarıdaki yanıtta da görülebildiği üzere Epic Games Store’da fiyatsız olarak edinilen her oyun, bu oyunlara GTA V de dahil olmak üzere daima, yani vadesiz olarak hesabınızın kütüphanesinde kalır. Rastgele bir vakitte oyunu görmediğiniz takdirdeyse Epic Games’le muhabereye geçebilirsiniz. Lakin oyun, siz bir müdahalede bulunmadığınız sürece kütüphanenizde bulunur.

2 saat mevzusu nereden geliyor?

Evet savda bulunan ‘2 saat’ mühletinin kaynağı neresi? Yeniden Epic Games’in SSS sahifesine baktığımızda 2 saat ibaresinin geçtiği, argümanla rastgele bir ilgisi olmayan tek bir konum önümüze çıkıyor. O kısım da ‘Epic Games Store’da para iade süreci nasıl işliyor?’ sorusunun karşılığı veriliyor. Yani GTA V yahut rastgele bir fiyatsız oyunla ilgili bir nokta değil.

Tüm oyunlar, oyun 2 saatten daha az bir mühlet boyunca çalıştığı sürece, satın alma tarihinden itibaren 14 gün içinde rastgele bir nedenle iade edilebilir. Yasaklandığınız yahut Hizmet Kaidelerini ihlal ettiğiniz oyunlar için para iadesi alma hakkı elde edemezsiniz. Para iadesi unsurumuz hakkında buradan daha ziyade haber edinin.”

Epic Games Store, fiyatsız olarak dağıttığı hiçbir oyun için ayan bir oynama vadesi kaidesi tanımış değil. Bu durum, platformun son dağıttığı GTA V oyunu için de makbul. Oyunu velev 10 dakika oynayın, velev hiç indirmeyin; GTA V, kütüphanenizde vadesiz olarak kalacaktır.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.