Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Epic Games’ten GTA V’te Cürüm Alan Oyuncular İçin Duyuru

0 23

Oyun sanayisinin gördüğü gelmiş geçmiş en efsane oyunlardan bir tanesi sayılan Grand Theft Auto V, Epic Games tarafından dün fiyatsız olarak oyun meraklılarının tasarrufuna sunuldu. Firmanın duyuruyu yapmasının ve oyun için geri sayımın bitmesinin acilen akabinde çok kısa bir mühlet içerisinde Epic Games Store erişilmez hâle geldi. Oyunun hayranları, 1 haftalık fiyatsız olarak sunulan oyunu indirebilmek için adeta birbiriyle yarıştı ve birtakım şahıslar cürüm aldıklarını bildirdi.

Tüm bu gelişmeler üzerine Epic Games bir duyuru yayınlayarak “Şu anda Epic Games Store’da yüksek trafik yaşıyoruz. Birtakım kullanıcıların yavaş yüklenme mühleti, 500 yanlışı yahut Launcher çökmesi yaşadığının farkındayız ve canlı olarak yetişmeye çalışıyoruz. Yapabildiğimiz anda bir güncelleme sunacağız” dedi.

Epic Games oyunculara 24 saat beklemelerini önerdi:

Bugün de bahse dair yeni haberler gelmeye devam etti. Bildirilene nazaran oyuncular, Epic Games Store üzerinden yalnızca GTA V değil farklı fiyatsız oyunları indirmeye çalışırken de kusur iletileri almaya başladı. Epic Games ise evvelce de yaptığı üzere yeniden Twitter hesabı üzerinden bir duyuru paylaşarak mevzuyla ilgili malumat sahibi olduklarını ve kusur alan kimselerin 24 saat bekledikten sonra indirme sürecini tekrar denemeleri gerektiğini aktardı.

Epic Games’in bu paylaşımı kısa müddet içerisinde çok ziyade etkileşim aldı. Bahisle ilgili çalışmaların devam ettiği ve oyuncuların da firmanın direktiflerine uyduğu bilinse de 24 saatlik vadeden çok da mutlu kalmayan ve oyunu bir an evvel indirmek isteyen kullanıcılar var üzere görünüyor. GTA V’in fiyatsız verilmesi fikrine şimdi yeni yeni alışılsa da oyunun 21 Mayıs tarihine kadar platform üzerinden indirilebilir olduğunu tekrarlayalım. Çıtayı epeyce ziyade yükselten Epic Games’in bir sonraki fiyatsız oyun tercihinin ne olacağını daima birlikte göreceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.