Makalecin - Güncel Blog Yazıları

ESET, Covid-19 sürecinde siber tehditlere karşı Avrupa Birliği ile işbirliği yapıyor

0 20

ESET, Avrupa merkezli bir şirket olarak ilgili devletlerde vatandaşların ve altyapıların korunmasına yardımcı olmak için bu adımı atıyor. Buna nazaran Avrupa Birliği’nde kamu dalında hizmet veren Bilgisayar Acil Durum Müdahale Ekipleri (EU CERT‘s), altı ay vadesince ESET Tehdit İstihbaratı (ETI) Done Akışlarına fiyatsız erişim imkanına sahip olacak. Laf konusu erişim, ESET’in Tesir Ortamı, URL, Berbat Hedefli Evraklar ve Botnet akışlarını da kapsıyor.

ESET Threat Intelligence

ESET Tehdit İstihbaratı (ESET Threat Intelligence – ETI), ESET’in küresel seviyedeki zararlı yazılımları saptadığı, derlediği, değerlendirdiği, tasnif ettiği ve bu sayede oluşan veritabanı doğrultusunda kullanıcılarını müdafaa altına aldığı sistemdir. ESET, bu sistemi alışılagelmiş koşullarda kurumsal kullanıcılarına fiyatlı bir servis olarak sunuyor.

ETI olgu akışlarına erişim, Bilgisayar Acil Durum Müdahale Ekipleri‘nin taarruzların riskini azaltmak ve savunmalarını güçlendirmek için mümkün tehditleri izlemelerini sağlayacak. ESET, AB genelinde 46 Bilgisayar Acil Durum Müdahale Ekibi ile temasa geçerek, uygulamayı hayata geçirdi.

Bunalımdan faydalanmaya çalışan bed maksatlı aktörler var

“Ne yazık ki, mevcut bunalımdan faydalanmanın yollarını arayan beğenilmeyen gayeli aktörler var“ tespitini yapan ESET İş Geliştirme Yöneticisi Ignacio Sbampato, “AB merkezli bir kuruluş olarak, vatandaşlarımızın güvenliğini önemsiyoruz ve bu periyotta bu beğenilmeyen maksatlı aktörlere karşı, mahallî Bilgisayar Acil Durum Müdahale Ekipleri‘ni desteklemek için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.