Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Eski Windows Patronu, iPad Pro’dan Masaüstü Bilgisayar Yaptı

0 17

Apple, iPad Pro tabletinin işlevsellik açısından dizüstü bilgisayarlara hayli yaklaştığını öne sürüyor, zira teknoloji devinin taşınabilir cihazı, birçok dizüstü bilgisayardan daha yüksek performans gösteriyor. Bazı kişiler bu savları kabul etmese de, iPad Pro'yu masaüstü bilgisayar olarak kullananlar dahi var.

Microsoft'un Windows Kısmının eski yöneticisi Steven Sinofsky, iPad Pro'nun bir masaüstü bilgisayar üzere kullanılabileceğini gösterdi. 2012 yılının sonlarında şirketten ayrılmadan evvel Windows 8'i kullanıcılara sunan Sinofsky, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda iPad Pro'yu yeni masaüstü bilgisayarı olarak tanıttı.

Masaüstü bilgisayar olarak kullanılan iPad Pro

Masaüstü sisteminde 256 GB depolama ortamına sahip iPad Pro kullanan Steven Sinofsky Twitter paylaşımında, “Video görüşmeleri için 2. bir ekran olarak kullanmak için sabırsızlanıyorum. Bir Blackmagic ATEM Mini aldım. Bunu 2. bir medya kaynağı olarak kullanacağım ve karışıma picture-in-picture deneyimi ekleyeceğim. Çok güzel!” sözlerine yan verdi.

Sinofsky, masaüstü bilgisayar olarak gösterdiği iPad Pro'yu ana bilgisayarı olarak değil, 2. ekran olarak kullanacak. Sistem başkaca iPad Pro'yu monitör üzere kullanmak için tasarlanan kişisel bir standın yanı sıra Magic Keyboard, trackpad ve Apple Pencil'ı da içeriyor. Microsoft, Surface RT'yi 2012 yılında piyasaya sürdüğünde Apple, klavye ve tablet birleşimini komik bulmuştu. Lakin ahir kendisi de aksesuar seçeneklerini artırdı.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.