Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Everspace 2’nin 10 Dakikalık Oynanış Medyası Yayınlandı

0 13

Birinci olarak 2016 yılında piyasa sürülen Everspace oyunun devamı olan Everspace 2, IGN'in dün düzenlediği Summer of Gaming 2020 etkinliğinde tanıtıldı. On dakikalık bir oynanış görüntüsü da yayınlayan Rockfish Games, yeni oyunu bekleyen hayranlarının beğenilerini kazandı. Tek oyunculu 3D uzay temalı shooter oyunu olan Everspace 2, bu yıl Aralık ayında Steam üzerinden erken erişime açılacak.

Genel olarak oyunun detaylarına bakacak olursak; Everspace 2, yüksek tempolu aksiyona sahip, tek kişilik bir uzay temalı shooter oyun. Everspace 2'de kendi uzay aracınızla bilinmeyen gezegenlerin derinliklerini keşfedebiliyor ve keşfettiğiniz bölgelerde 'loot' yapabiliyorsunuz. Başkaca itinayla hazırlanmış geniş Everspace 2 yerküresinde heyecan verici ve akıcı maceralara çıkıp, oyun içerisinde birçok NPC yardımcı karakterle arkadaşlık kurabiliyorsunuz. Rol yapma öğelerini de barındıran bu oyunda, birtakım NPC karakterleri kendi tarafınıza katmaya çalışıp oyunun ana hizmetlerini tamamlamaya çalışıyorsunuz.

Everspace 2'nin oynanış görüntüsü:

Oyunun teknik özelliklerine ve hikâyesine daha yakından bakacak olursak, uzay içerisinde yaptığınız yolculuklarda birçok yeni uzaylı tipiyle ve saklı kaynaklarla karşılaşacaksınız. Bu bulduğunuz saklı hazinelerinizi korumak için düşman klanlarla da savaşabileceksiniz. Oyunun hikâyesiyle alakalı birtakım sırları açığa çıkaracağınız nahiyelerde oyun mevcut olacak. Başkaca yüksek risk/yüksek kazanç temasına sahip olan birtakım haritalarda hayatta kalmak için önemli ölçüde güzelleştirilmiş hususî ekipmanlara ve usta pilotluk becerilerine muhtaçlık duyacaksınız. Oyunun savaş sistemi de uzay gemisinde olduğunuz için nispeten çeşitli olarak önümüze çıkıyor. Lazerleriniz ile düşmanlarınıza vur-kaç yaparak ve ya direkt olarak onlarına çıkıp manevralarınızla düşmanlarınızın akınlarından kaçınarak birçok değişik sistemle savaşlar yapabileceksiniz.

Oyunda sahiden de 'doğru' bir oynayış ve savaşma biçimi yok. Bilhassa yaptığınız savaşlarda aslında her şey sizin hayal gücünüze kalıyor. Ayrıyeten uzay gemilerinizi de oluştururken de sınırlı bir kural yok. İstediğiniz modülleri kendi zevklerinize nazaran birleştirip kendi eşsiz uzay geminizi oluşturabiliyorsunuz. Everspace 2'de loot sistemi de değerli bir alana sahip durumda. Bulacağınız kıymetli eşyalar size, mevcut kısmınızı geçmenizde gerekli ateş gücünü sağlayabilir ya da para derdi çekiyorsanız loot sayesinde bulduklarınızı kolay bir formda paraya çevirebilirsiniz. Şayet Everspace 2 hakkında daha ziyade detay merak ediyorsanız oyunun Steam sahifesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.