Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Evlat Sinemaları 2020 – Gelmiş geçmiş en hoş evlat sinemaları

0 17

Bazen bir çikolata fabrikasında gezecek bazen de meskende tek başına kalan bir evladın başına gelenlere tanık olacaksın lakin ne olursa olsun çok gülecek ve eğleneceksin. Dostluk, paylaşmak, büyümek ve daha birçok hususta dersler veren en âlâ evlat sinemaları ile arkadaşlarına anlatabileceğin yesyeni hikayeler öğreneceksin. Haydi, başlayalım!

1. CHARLIE’NİN ÇİKOLATA FABRİKASI

Kim çikolata sevmez ki? Çok yememek koşuluyla, hepimiz! Bu sinemada de bolca çikolata göreceğine laf veriyoruz. Yerkürenin en büyük ve ünlü çikolata fabrikasının sahibi Willy Wonka, bir gün çikolatalarındaki kuponları bulan beş şanslı evlada fabrikayı gezdireceğini duyurur. Çok fakir bir evlat olan Charlie de bu şanslı evlatlardan biridir. Bakalım, Charlie fabrikada neler görecek?

BUNU DA BİL!: Bu sinemanın 1971 ve 2005 olmak üzere iki versiyonu var.

İşte 1971’de çekilen!

2. KONUTTA TEK BAŞINA

Yılbaşı ağaçları ve süsleriyle dolu bu renkli sinemadaki kahramanımızın ismi Kevin. Kalabalık olan ailesinden sıkılan Kevin bir dilek diler: “Yalnız kalmak istiyorum!”. Ailesi telaşla meskenden çıkıp onu unutunca da dileği gerçek olur. Hanede tek başınayken yaşadıkları da sana sürpriz olsun. Bakalım bu sinemadan bir ders çıkarabilecek misin?

3. E.T.

Uzay hakkında çok meraklısın biliyoruz. İşte sana uzay ve uzaylılar hakkında sevgi dolu bir sinema. Uzaydan gelen güzel kalpli bir uzaylının bir beşerle olan dostluğunun hikayesini anlatan bu sineması çok seveceğine eminiz.

BUNU DA BİL!: Bu sinemada küçücük bir evlat olan Drew Barrymore artık evlatları olan kocaman bir ana.

4. OZ BÜYÜCÜSÜ

Bu sinema, annen ve baban doğmadan evvel bile çekilmiş olabilir. 1939 yılında çekilmiş olan Oz Büyücüsü hala nispeten ilgi cazibeli ve sefalı. Akrabalarıyla sakin bir bölgede yaşayan Dorothy’nin hayal yerküresine girecek; cadılar, konuşan hayvanlar ve daha birçok gizemli karakterle tanışacaksın.

5. GELECEĞE DÖNÜŞ SERİSİ

Bu sinemadaki kahramanımız Marty McFly. Marty, Çılgın profesör Dr. Emmett Brown ile geleceğe gerçek bir yolculuğa çıkıyor. 1985 yılında çekilen sinemada geleceğe gittikleri sene 2015. Bakalım o tarihlerde gelecek ile ilgili varsayımlar hakikat çıkmış mı?

6. MEYYIT OZANLAR DERNEĞİ

Edebiyat hocası Bay Keating’in öğrettikleri ile hayata bakış açıları değişen bir küme mekteplinin hikayesi nispeten değişik. Şayet şiir seviyorsan bu sineması daha da çok sevebilirsin. Zira sinemada bolca şiir okuyor herkes.

7. HARRY POTTER

Anası ve pederini kaybetmiş bir evlat olan Harry Potter’ın büyücülük mektebine girişi, arkadaşları ve başından geçen gizemli vakaların anlatıldığı bu sinema serisini kesinlikle izlemelisin. Sinemaların her birinin, daha evvel yazılmış kitapların uyarlaması olduğunu da unutma.

8. DAYANILMAZ DADI MRS. DOUBTFIRE

Eşinden ayrılmak zorunda kalan ve evlatlarını göremeyen Daniel, devayı kılık değiştirip evlatlarının dadısı olmakta bulur. Dadı olarak başından geçen komik vakalara çok güleceğine eminiz.

BUNU DA BİL!: Bu sinemada Mrs. Doubtfire rolünde izlediğimiz Robin Williams birebir devirde Meyyit Ozanlar Derneği’ndeki edebiyat muallimi Bay Keating’i de canlandırıyor.

9. JURASSIC PARK

1993 yılında çevrilen bu sinemada o çok sevdiğin hayvan dostumuz dinozor başrolde. Artık yaşamayan dinozorlar nasıl oluyor da bir sinemada başrolde dersen karşılığını lakin sineması izleyerek öğrenebilirsin.

10. ALICE MÜKEMMELLER DİYARINDA

Çok derince bir kuyudan düşen Alice, mükemmeller diyarına yolculuk ediyor bu sinemada. O, hikayesini çok güzel bildiğin masal, büyüleyici ve gizemli karakterle dolu bir sinemaya dönüşmüş. Hem en âlâ evlat animasyon sinemaları arasında bölge alan bir çizgi sineması bulunan hem de filme uyarlanan Alice Mükemmeller Diyarında nitekim bir kusursuz.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.