Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Facebook, Anket Özelliğini Messenger’a Geri Getiriyor

0 16

Facebook’un iletileşme pratiği Messenger’da bir devir anket özelliği bulunuyordu. Lakin bu özellik, daha sonrasında Facebook tarafından kaldırılmıştı. Görünüşe nazaran kimi kullanıcılar tarafından nispeten kullanışlı bulunan ve geri gelmesi talep edilen bu özellik, Messenger pratiğine yine yolunu buluyor.

Yeni renkleri ve güncellenmiş oy ver butonuyla birlikte yeni anket özelliğinin eskisine nazaran çok daha güzel durduğunu söylemek mümkün. Facebook, ayrıyeten Windows ve Mac kullanıcıları için sunduğu Messenger Desktop tatbikinde da anket özelliğini kullanıcılarına sunmaya başladı.

Anket özelliği tekrar Messenger’da

Messenger’a tekrar gelen bu özelliği kullanmak ise epey kolay: küme sohbetlerinizde “+” işaretine tıkladıktan sonra anket ikonuna tıklamak. Daha sonrasında ise arkadaşlarınıza sormak istediğiniz soruyu ve verilebilecek yanıtları ekleyebilirsiniz. Daha sonrasında Ayarlar’a tıklayıp Anket Oluştur seçeneğine tıklayarak küme sohbetinize sormak istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Bir anket oluşturmak için sohbette iki ya da daha çokça arkadaşınızın bulunması gerekiyor. Şayet ki size bir anket sorusu yöneltildiyse sohbetteki anketin rastgele bir bölgesine tıklayabilirsiniz. Bu sayede anketin detaylarını görebilirsiniz. Anket seçeneklerini seçerek yönlendirilen soruya karşılığınızı verebilirsiniz.

Anketler özelliği, tüm işletim sistemlerindeki Messenger pratiklerinde kullanılabilir durumda. Facebook, kişilerin sanal içtimalar ve sanal sohbetler gerçekleştirebilmesi için Messenger Rooms özelliğini yayınlamaya başlamıştı. Bu özellikte 50’ye kadar kullanıcı imajlı sohbetlere katılabiliyor.

Facebook’un epey çok sayıdaki insanın tıpkı anda manzaralı olarak görüşmesini sağlayan bu özelliğinin yanı sıra anket özelliğini de geri getirmesi, koronavirüs salgını sırasında kişilere olabildiğince yardım edebilme eforunun bir karşılığı olabilir.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.